U susretu 4. kola košarkaške Eurolige ruski Uniks Kazan, kojeg vodi hrvatski stručnjak Velimir Perasović, doživio je težak poraz na gostovanju u Istanbulu izgubivši od Fenerbahče sa 41-80.

Fener je već nakon prve četvrtine vodio sa 21-8, na poluvremenu je bilo 44-22, a na koncu treće dionice čak 61-27. Do kraja susreta razlika je narasla na ogromnih +39 razlike (80-41) za jedan od najtežih Perasovićevih poraza u karijeri.

Uniks je imao svega 28 posto šuta iz igre, te tek pet pogođenih trica iz 27 pokušaja. Domaćin je imao 63 posto šuta i 15 skokova više.

“Osjećam sram nakon ove utakmice jer nismo mogli ništa učiniti u igri, pogotovo u napadu smo bili jako, jako loši. Igrali su jako dobro u obrani, ali i mi smo bili vrlo statični bez odluka. Danas je naš veliki problem bila igra u napadu,” kazao je Perasović dok je njegov kolega na suparničkoj strani Aleksandar Đorđević bio, naravno, zadovoljan.

“Nakon ovakvih utakmica nema se puno za reći. Bila je ovo sjajna reakcija cijele ekipe. Bili smo koncentrirani i disciplinirani u obrani. Učinili smo gotovo sve što smo planirali,” kazao je.

Domaćine su do druge pobjede predvodili Marial Shayok sa 17, Devin Booker sa 16 i Nando De Colo sa 13 koševa. U redovima ruskog sastava, kojem je to bio treći poraz, jedini igrač s dvoznamenkastim brojem koševa bio je Isiah Canaan sa 10 koševa. Hrvatski košarkaš Mario Hezonja je za 27 minuta zabio pet koševa uz šut 1-6 iz igre.

Maccabi je na gostovanju pobijedio ASVEL sa 93-85 upisavši prvu pobjedu, dok je francuski sastav doživio prvi poraz.

James Nunnally sa 25 i Jalen Reynolds sa 17 koševa bili su najefikasniji kod Maccabija gdje i dalje nema Anze Žižića. U domaćim redovima Elie Okobo je zabio 23, a Chris Jones 14 koševa.

Zenit je u St. Peterburgu pobijedio Bayern sa 79-71. Ruskom sastavu je to bila treća pobjeda, dok je Bayern upisao i četvrti poraz.

Ruski sastav je gubio s osam razlike, a na koncu je slavio sa +8. Jordan Mickey je sa 18 koševa bio najefikasniji kod Zenita, a Darrun Hilliard sa 24 koša kod gostiju za koje nije nastupio Leon Radošević.

Na ljestvici vode Asvel i Zenit sa po sedam bodova, dok Barcelona i Milano imaju po šest bodova, ali i utakmicu manje.