Košarkaši Real Madrida i grčkog Olympiacosa borit će se za naslov pobjednika Eurolige u nedjeljnom finalu završnog turnira u litavskom Kaunasu, nakon što su Madriđani u polufinalu svladali Barcelonu sa 78-66, a Olympiacos sa 76-62 bio bolji od Monaca.

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja je u dresu Reala protiv svog nekadašnjeg kluba postigao 14 koševa, ugrabio devet skokova i imao dvije ukradene lopte, čime je bio jedan od najzaslužnijih za pobjedu madridske momčadi. Hezonja je ubacio posljednjih pet poena na utakmici: 35 sekundi prije kraja pogodio je tricu za 76-66, a 20 sekundi prije isteka vremena položio je za konačnih 78-66.

Prvo ime Reala bio je centar Walter Tavares sa 20 poena i 15 skokova, a Sergio Rodriguez je spojio 12 koševa i pet asistencija.

Barcelona je na poluvremenu imala šest koševa prednosti (42-36), ali je Real odličnom obranom u nastavku utakmice došao do preokreta, limitiravši suparnike na samo 21 koš u drugih 20 minuta.

Kod Katalonaca je razočaravajuću utakmicu odigrao Nikola Mirotić koji je ubacio svega tri poena (šut 1/10 iz igre, 0/7 za tricu). Alex Abrines je bio najbolji u Barceloni sa 16 koševa, a Nicolas Laprovittola je postigao 12 poena.

Tako će se Barcelona i Monaco u nedjelju (16 sati) boriti za treće mjesto u uvertiri velikog finala, u kojem će se od 19 sati za pobjednički pehar sučeliti Real Madrid i Olympiacos.

“Kraljevskom klubu” će to biti 20. finale u povijesti Kupa prvaka i Eurolige u kojem će tražiti svoj 11. naslov. Olympiacos će u svom devetom finalu pokušati doći do četvrtog trofeja namijenjenog klupskom prvaku Europe.