U prvoj utakmici skupine C na EURU Austrija je u Bukureštu svladala Sjevernu Makedoniju sa 3-1 (1-1).

Austrija je povela golom Lainera (18), izjednačio je Pandev (28), a pobjedu austrijskoj reprezentaciji u završnici su osigurali Gregoritsch (78) i Arnautović (89).

Bio je ovo dvoboj reprezentacija koje su igrale u istoj kvalifikacijskoj skupini za ovaj EURO, a kao i oba kvalifikacijska dvoboja ponovno je uspješnija bila Austrija.

Austrijanci su mnogo bolje krenuli u susret te su svoju inicijativu i materijalizirali vodećim pogotkom u 18. minuti. Najbolji austrijski igrač Sabitzer poslao je upotrebljivu loptu u kazneni prostor gdje je desni bočni Lainer utrčao iza leđa neopreznog Alioskog te s tri metra iskosa snažnim udarcem svladao Dimitrievskog.

Samo četiri minute potom Austrija je imala priliku povesti 2-0, ponovno je Sabitzer ubacio s lijeve strane, ovoga puta na prvu vratnicu gdje je nečuvan ostao Kalajdžić, ali je s pet metara praktički samo dodao loptu u ruke makedonskom vrataru.

Kazna za taj promašaj stigla je u 28. minuti. i to uz veliku dozu smetenosti u austrijskoj obrani. Lopta je od jednog austrijskog igrača odbila prema kaznenom prostoru, na nju su trčali Alaba i Trajkovski, ali istrčao je i vratar Bachmann koji je bio najbrži. I kada je izgledalo da će Bachmann mirno pokupiti loptu, on ju je neobjašnjivo ispustio i ostavio na travi, a iskusni 37-godišnji kapetan Sjeverne Makedonije Pandev bio je najbrži u reakciji te poslao loptu u praznu mrežu.

U drugom poluvremenu Sjeverna Makedonija imala je prva priliku, Bardi je lucidnim proigravanjem u šansu gurnuo Nikolova, no Bachmann je pravodobnim istrčavanjem ušao u udarac suparničkom igraču. Samo minutu potom i Austrija je imala priliku, Sabitzer je svojim centaršutom sada pronašao Gregoritscha, no pokušaj glavom austrijskog pričuvnog igrača odlično je obranio Dimitrievski.

Ipak, austrijskom izborniku Fodi ubacivanje Gregoritscha se isplatilo u 78. minuti, tada je ovaj visoki napadač na vrhu peterca bio brži na lopti od Dimitrievskog te prizemni ubačaj Alabe sproveo u mrežu.

Pobjedu Austrije potvrdio je još jedan igrač koji je ušao s klupe Arnautović u 89. minuti. On i Laimer dvostrukim su proigravanjem iz igre izbacili čitavu makedonsku obanu, a potom je iskusni napadač rutinski obišao Dimitrievskog i pogodio za 3-1.

Od 21 sat u ovoj skupini će u Amsterdamu igrati Nizozemska i Ukrajina.

AUSTRIJA – SJEVERNA MAKEDONIJA 3-1 (1-1)

Bukurešt. Stadion Arena Nationala

GLEDATELJA: 13.000

SUDAC: Ekberg (Švedska)

STRIJELCI: 1-0 Lainer (18), 1-1 Pandev (28), 2-1 Gregoritsch (78), 3-1 Arnautović (89)

AUSTRIJA: Bachmann – Dragović (Lienhart, 46), Alaba, Hinteregger – Lainer, Laimer (Baumgartlinger, 90+3), Sabitzer, X. Schlager (Ilsanker, 90+3), Ulmer – Kalajdžić (Arnautović, 59), Baumgartner (Gregoritsch, 59)

SJEVERNA MAKEDONIJA: Dimitrievski – S. Ristovski, D. Velkovski, Musliu (M. Ristovski, 86) – Nikolov (Bejtulai, 63), Bardi (Trčkovski, 82), Ademi, Elmas, Alioski – Pandev, Trajkovski (Kostadinov, 63)