Prvoga dana Europskog prvensta u džudu koje se održava u Zagrebu podijeljene su medalje u pet kategorija, tri ženske i dvije muške.

U najlakšoj ženskoj kategoriji do 48 kilograma najbolja je bila ruska džudašica Kristina Dudina koja nastupa kao neutralna natjecateljica, ona je u finalu svladala Francuskinju Blandine Pont kojoj je pripalo srebro, dok su do bronci stigle Tamar Malca i Portugalka Catarina Costa.

Kosovarka Distria Krasniqi osvojila je zlato u kategoriji do 52kg, ona je u finalu bila bolja od srebrne Talijanke Odette Giuffride, dok su bronce osvojile Španjolka Ariane Toro Soler i Mađarica Reka Pupp, dok je u kategoriji do 57kg najbolja bila Ukrajinka Daria Bilodid, srebro je pripalo Slovenki Kaji Kajzer, a bronce Gruzijki Eteri Liparteliani i Timni Nelson Levy.

Kod džudaša zlato u kategoriji do 60kg osvojio je Španjolac Francisco Garrigos, srebro Azer Balabaj Aghajev, a bronce Turčin Salih Yildiz i Francuz Cedric Revol, dok je u kategoriji do 66kg zlatni Gruzijac Važa Margvelašvili, srebrni Turčin Muhammed Demirel, a brončani Talijan Elios Manzi i Mađar Bence Pongracz.