U susretu drugog kola F skupine Europske lige Rijeka je u Alkmaaru izgubila od AZ-a sa 1-4 upisavši i drugi poraz u skupini, dok je Dinamo u susretu iz K skupine na gostovanju kod CSKA u Moskvi odigrao 0-0.

AZ je poveo u 6. minuti golom kapetana Teuna Koopmeinersa iz jedanaesterca, a u 20. minuti je Albert Gudmundsson povisio na 2-0. AZ je zabio pogodak i u 6. minuti drugog dijela, a strijelac je bio Jesper Karlsson. Islanđanin Gudmundsson je u 61. minuti zabio i svoj drugi gol na utakmici za velikih 4-0. U 73. minuti je smanjio Sandro Kulenović.

U drugom susretu iz skupine Napoli je na gostovanju pobijedio Real Sociedad sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Politano u 56. minuti. U trećoj minuti nadoknade Napoli je ostao bez isključenog Osimhena.

Na ljestvici vodi AZ sa šest bodova, dok Napoli i Real Sociedad imaaju po tri boda. Rijeka je posljednja s dva poraza.

U 3. kolu Rijeka će na Rujevici 5. studenog ugostiti Napoli, a u drugom susretu se sastaju Real Sociedad i AZ.

Drugi hrvatski predstavnik, zagrebački Dinamo je u susretu 2. kola skupine K na gostovanju kod CSKA u Moskvi odigrao 0-0.

Dinamo tako i nakon drugog nastupa u skupini ima razliku pogodaka 0-0 te s dva boda zauzima treće mjesto na ljestvici. Isti broj bodova, ali uz razliku pogodaka 1-1 ima drugi CSKA.

U drugom susretu ove skupine austrijski Wolfsberger je iznenađujuće svladao Fesenoord u Rotterdamu sa 4-1 (2-0) i tako zasjeo na čelo s četiri boda, dok je Feyenoord posljednji s jednim bodom. Trostruki strijelac za Wolfsberger bio je Liendl (6-11m, 13-11m, 60), a jedan je pogodak dodao Joveljić (66-11m), dok je gol za Feyenoord postigao Berghuis (54).

Dinamo će u 3. kolu za tjedan dana ugostiti Wolfsberger, a u drugom susretu sastaju se Feyenoord – CSKA Moskva.

SKUPINA F:
Real Sociedad – Napoli 0-1 (Politano 56)
AZ Alkmaar – Rijeka 4-1 (Koopmeiners 6-11m, Gudmundsson 20, 61, Karlsson 51 / Kulenović 73)

CSKA Moskva – DINAMO 0-0
Feyenoord – Wolfsberger 1-4 (Berghuis 54 / Liendl 6-11m, 13-11m, 60, Joveljić 66-11m)