Nogometaši Rijeke izborili su treće pretkolo Europske lige, nakon 0-0 kod rumunjskog drugoligaša Corvinula, u uzvratu je Rijeka na svojoj Rujevici pobijedila 1-0 (1-0).

Nije lako Rijeka slomila aktualnog pobjednika rumunjskog Kupa, a u svemu je presudio pogodak Dejana Petroviča u 12. minuti. Rumunji su najbolju šansu za izjednačenje imali u 76. minuti kada Sergiu Bus nije realizirao jedanaesterac.

U trećem pretkolu Europske lige Rijeka će igrati protiv švedskog Elfsborga koji je s ukupnih 3-0 svladao moldavski Šerif. Rijeka će 8. kolovoza biti domaćin na Rujevici u prvom ogledu.

Utakmica je počela u žestokom ritmu, pogotovo od strane Rijeke koja je nizala priliku za prilikom. U petoj minuti je tako Fruk proigrao Pašalića čiji je udarac odlično zaustavio gostujući vratar.

Tri minute kasnije zaprijetio je Corvinul, a potom je uslijedio novi nalet igrača Rijeke. U 10. minuti je Fruk morao bolje reagirati nakon ubačaja Čabraje, ali je u 12. sve dobro teklo u akciji domaćina. Ivanović je nakon ukradene lopte probio desnu stranu, a precizno ubacivanje u šesnaesterac Petrovič je proslijedio u mrežu.

Samo minutu kasnije mogla je Rijeka vrlo lako do povećanja vodstva. Opet je Ivanović bio neuhvatljiv za Rumunje, ali je udarac Jankovića obranio Lefter.

Jaki ritam potom je splasnuo sve do kraja prvog poluvremena. Rijeka je i dalje kontrolirala situaciju na travnjaku stadiona Rujevice, makar su gosti s vremena na vrijeme pokazivali eksplozivnost i kvalitetu za zaprijetiti.

Mogla je Rijeka nekoliko trenutaka prije odmora do 2-0, ali još se jednom istaknuo vratar Corvinula Lefter. Nakon ubačaja iz kornera Radeljić je dobro pucao glavom, ali je sjajno pogodak spriječio rumunjski golman.

Drugo poluvrijeme počelo je novom šansom hrvatske momčadi. Iz okreta je u 47. minuti pucao Janković, ali opet se u svemu ispriječio rumunjski vratar. Novu šansu imala je Rijeka u 65. minuti. Tada je pokušao Ivanović, ali i tada su Rumunji ostali neokrznuti.

Ukupno je Corvinul u nastavku susreta bio bolji, ali na sreću riječkih nogometaša, silno su se gosti mučili na koji način zaprijetiti suparniku. Ipak, Rujevica je u 74. minuti utihnula jer je dosuđen jedanaesterac za goste, nakon prekršaja Posavca. Corvinul do izjednačenja nije došao, Bus je izveo jedanaesterac i pucao preko vrata.

Bili su to teški trenuci za Rijeku pa je nervoza izbijala kako iz domaćih igrača tako i na domaćoj klupi. Trener Željko Sopić je dobio žuti, a pomoćni trener Đalović crveni karton.

Do kraja susreta se igralo rastrgano, ali je Rijeka nekako uspjela sačuvati jedan pogodak prednosti. Propustila je Rijeka, točnije Obregon, u 97. minuti riješiti ovaj uzvrat. Tražio je domaćin i jedanaesterac, ali sve je ipak zaključeno minimalnim slavljem aktualnog hrvatskog doprvaka dovoljnim za prolaz dalje.