Hrvatski nogometaši Dion Drena Beljo i Josip Šutalo bili su strijelci za svoje momčadi, bečki Rapid i Ajax, koji su preskočili drugo pretkolo Europske lige.

Rapid je takvo što napravio sa stilom jer je nakon 2-1 slavlja u prvom susretu protiv poljske Wisle, u Krakowu, na domaćem terenu pobijedio čak 6-1. Hrvatski napadač Dion Drena Beljo postigao je pogodak u 24. minuti, za tadašnjih 2-0.

Prvo ime susreta bio je Burgstaller koji je dao tri pogotka za bečku momčad, dok su još po jedan dodali Raux-Yao i Lang. Deset minuta prije kraja Wisla je došla do počasnog gola, a strijelac je bio Angel Rodado.

Beljo je izašao s terena početkom drugog poluvremena, a u Rapidu se nalazi na posudbi iz Augsburga.

Strijelac je bio i hrvatski reprezentativac Josip Šutalo čiji je Ajax u gostima pobijedio novosadsku Vojvodinu 3-1. Ajax je slavio i u prvom susretu, pred svojim navijačima, s 1-0.

Šutalo je odigrao cijelu utakmicu, a u 53. minuti je postigao prvi pogodak za goste. Nakon gola Nikolića za 1-1 pobjedu su Ajaxu osigurali Hato i Traore golovima u 85. i 92. minuti.

Rapid u trećem pretkolu igra protiv Trabzonspora, a Ajax protiv Panathinaikosa.