Hrvatski nogometni prvak Dinamo pobijedio je Wolfsberger sa 3-0 u susretu 4. kola H skupine Europske lige, dok je Rijeka u dvoboju F skupine na gostovanju u Napulju izgubila od Napolija sa 0-2.

Dinamo je tako i nakon četiri kola ostao bez primljenog pogotka u Europskoj ligi, a s osam osvojenih bodova predvodi ovu skupinu.

Golove za važnu pobjedu “modrih” zabili su Lovor Majer (60), Bruno Petković (75) i Luka Ivanušec (90).

U drugom susretu ove skupine CSKA i Feyenoord su u Moskvi odigrali bez pogodaka, nakon što su gosti od 48. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Nicolai Jorgensen.

Nikola Vlašić je odigrao cijeli susret za CSKA, dok je Kristijan Bistrović ušao u igru u 71. minuti.

Dva kola prije kraja natjecanja po skupinama Dinamo je na vrhu ljestvice s osam bodova, drugi Feyenoord ima pet, treći Wolfsberger četiri, a posljednji CSKA tri.

Za tjedan dana Dinamo će gostovati kod Feyenoorda u Rotterdamu, dok će istovremeno CSKA u Moskvi ugostiti Wolfsberger.

Nažalost, Rijeka je upisala i četvrti poraz u skupini. Ovoga puta u Napulju od Napolija izgubivši sa 0-2.

Utakmica je počela minutom šutnje za Diega Maradonu koji je svoje najbolje igračke godine proveo u gradu podno Vezuva. Igrač Napolija su na travnjak istrčali u dresovima s brojem 10 i Maradoninim imenom na leđima, a tijekom susreta nosili su crni flor na rukama.

Rijeka je pružila još jednu hrabru predstavu, ali nažlost niti ovoga puta nije uspjela dohvatiti barem bod. Golove za pobjedu domaćina zabili su Anastasio (41-ag) i Hirving Lozano (75).

U drugom susretu iz ove skupine AZ i Real Sociedad su odigrali bez golova.

Na ljestvici vodi Napoli s devet bodova, AZ i Real Sociedad imaju po sedam bodova, dok je Rijeka na začelju bez bodova.

U idućem kolu, 3. prosinca Rijeka gostuje kod Real Sociedada, dok će AZ ugostiti Napoli.