Hrvatska džudašica Lara Cvjetko osvojila je brončanu medalju u kategoriji do 70 kilograma na drugom ovosezonskom “grand slamu” koji se održava u Baukku, a na kojem sudjeluje 258 natjecatelja iz 36 različitih država.

U borbi za brončanu medalju Cvjetko je svladala Nizozemku Sanne Veermer te je osvojila , svoju sedmu medalju na grand slamu.

“Jako sam zadovoljna kako sam radila i kako sam se osjećala, mislim da sam stvarno sretna sa svojim džudom s obzirom na to koliko smo trenirali nakon nove godine. Zadovoljna sam svim borbama osim s četvrtfinalnom, ali nemam baš biti puno nezadovoljna obzirom na to da je trajala četiri sekunde”, kazala je Cvjetko.

Nakon što je u prvom kolu bila slobodna, u drugom kolu 23-godišnja Cvjetko pobijedila je domaću predstavnicu Gunel Hasanli, da bi u četvrtfinalu izgubila nakon samo četiri sekunde borbe protiv Rumunjke Serafime Moscalu. Cvjetko je nakon istog ostala usredotočena na konačni cilj te je borbu za odličje osigurala pobjedom u repasažu protiv Australke Aoife Couglan.

Robert Klačar nastupio je u kategoriji do 73kg i završio dan porazom protiv Tadžikistanca Abubakra Šerova.