Nogometaši kijevskog Dynama, grčkog Olympiakosa i mađarskog Ferencvarosa izborili su plasman u Ligu prvaka, dok Gent, Omonija i Molde sele u Europsku ligu.

Nakon što je u Belgiji slavio sa 2-1, Dynamo je u Kijevu pobijedio Gent sa 3-0.

Golove za ukrajinski sastav u kojem je pomoćni trener Ognjen Vukojević, zabili su Vitalij Bujalski (9), Carlos De Pena (36-11m), Gerson Rodrigues (49-11m).

Ferencvaros i Molde su nakon lude, 3-3 utakmice u Norveškoj, u uzvratu u Budimpešti odigrali 0-0, pa Mađari, koji su izbacili Dinamo idu u elitno društvo.

Gosti su bili bliži pobjedi, imali su nekoliko lijepih prilika, no mreža domaćeg sastava je ostala nedirnuta.

Možda i najbolju priliku Molde je imao u 76. minuti kada se Eirik Hestad našao u situaciji jedan na jedan s golmanom, no njegov udarac je Denes Dibusz sjajno zaustavio. U 88. minuti odličnu priliku imao je i Ola Brynhildsen, ali je pucao pored gola.

U posljednjim trenucima susreta Myrto Uzuni je zabio za Ferencvaros, ali je gol poništen zbog zaleđa.

Ligu prvaka je izborio i Olympiakos koji je u Pireju pobijedio Omoniju sa 2-0, a potom u uzvratu u Nikoziji odigrao 0-0.

U srijedu su još tri utakmice 4. pretkola: PAOK – Krasnodar (1-2 u prvom susretu), Midtjylland – Slavia Prag (0-0) i Salzburg – Maccabi Tel-Aviv (2-1). Sve utakmice započet će u 21 sat.

Ždrijeb skupina Lige prvaka je u četvrtak, 1. listopada.