Dobrovoljno vatrogasno društvo Željezničar održalo je svoju 68. godišnju skupštinu, a svečanost se održala uz članove i goste u Vidovoj suzi u Draganovcu.
Skupštinu je otvorio predsjednik Darko Jurković koje je pozdravio okupljene goste, a izvješće o radu predstavio je zapovjednik Kristijan Sminderovac. Kako je naglasio, društvo broji 18 članova, od toga deset operativnih. Lani su svoje vozilo predali DVD-u Bilokalnik, dok su vatrogasci iz Željezničara na korištenje dobili drugi, noviji kombi, a na korištenju im je i vatrogasna prikolica. Budući da društvo djeluje u sklopu Hrvatskih željeznica, lani im je omogućeno i korištenje prostora za opremu i za vozilo u sklopu željezničke zgrade u Koprivnici. Dva člana društva sudjelovala u 2. smjeni redovne dislokacije na otočku Brijuni, a sudjelovali su i u svim aktivnostima Vatrogasne zajednice grada Koprivnice u kojima se tražio njihov angažman.
Od osposobljavanja, istaknuto je da je zapovjednik Sminderovac stekao zvanje vatrogasnog časnika 1. klase.
– Zahvaljujem svim članovima na predanom radu tijekom prošle, ali i svih dosadašnjih godina, kao i Gradu Koprivnici, gradonačelniku Mišelu Jakšiću te glavnom vatrogasnom zapovjedniku i predsjedniku VZG-a Slavku Tucakoviću. Zahvaljujemo i zapovjedniku, tajnici i izvjestiteljici VZG-a na profesionalnosti i predanosti u radu te svima ostalima koji podupiru rad našeg malog društva s velikim srcem – kazao je zapovjednik Sminderovac.
Od planova za ovu godinu istaknuli su formiranje ekipe za gradsko vatrogasno natjecanje, odlazak na redovite i izvanredne dislokacije, nabava opreme i daljnja suradnja s društvima u zajednici.
Na skupštini su dodijeljena i priznanja, i to Ivor Sočevu za 10 godina rada u društvu te Dejanu Valentu za 20 godina rada. Ilija Blić, Dragurin Čikor i Mladen Ščetarić primili su vatrogasne spomenice ‘vatrogasni veteran’ za dugogodišnji operativni rad u društvu.
Okupljene su pozdravili i gosti, i to zapovjednik VZG-a Koprivnica Željko Cvrtila koji je zahvalio DVD-u Željezničar na dobrom radu i spremnosti za sudjelovanje na svim aktivnostima koje se od društva očekuje.
– Pohvale zapovjedniku Sminderovcu i članovima koji su bili na redovnoj dislokaciji, a ove godine vjerujem da će se oformiti i natjecateljska ekipa koja će nastupiti na gradskom natjecanju – kazao je zapovjednik Cvrtila.
Gradonačelnik Jakšić također je čestitao na radu te se prisjetio koliko daleko je društvo došlo u zadnjih desetak godina te društvu i vodstvu društva poželio puno uspjeha u radu i u ovoj godini.