Predstavnici sedam gradskih društava Crvenog križa iz Zagrebačke županije, predvođeni Županijskim Crvenim križem imali su radni posjet Crvenom križu Buje, koje pokriva područje grada Umaga, Novigrada i Buja.
– Cilj radnog posjeta bio je upoznavanje s njihovom aplikacijom u kojoj imaju objedinjene sve djelatnosti Crvenog križa – darivanje krvi, prvu pomoć, distribuciju humanitarne pomoći, ažuriranje članova i volonterskih aktivnosti, pomoći u kući i drugo – kaže Drinka Sopta, ravnateljica CK Zagrebačke županije,.
Najvažnija je upotrebljivost aplikacije jer je nastala na analiziranju stvarnih, praktičnih potreba, a ne samo informatičkih predložaka. Aplikacija uveliko pomaže u praćenju poslovanja i pripremanju razno raznih izvještaja.
Sva Gradska društva zainteresirana su za uvođenje istog modela poslovanja. Za početak to će biti aplikacija koja olakšava pozivanje i obavještavanje dobrovoljnih darivatelja krvi o akcijama darivanja, obavještavanje o programu pogodnosti za darivatelje i druge članove, a nakon toga će se dograđivati drugi moduli koji olakšavaju birokratsko praćenje provedbe projekata i izvještavanje.










