U susretu 3. kola E skupine nogometne Lige prvaka Dinamo je na gostovanju kod austrijskog prvaka RB Salzburga izgubio sa 0-1.

Pogodak odluke zabio je Noah Okafor iz jedanaesterca u 70. minuti.

“Modri” su dobro ušli u susret, u 8. minuti opasno je zaprijetio Mišić, a u 13. minuti i Ivanušec. Međutim, mreža domaćeg sastava je ostala nedirnutom. U 17. minuti zaprijetili su i domaćini, no Livaković je obranio Sučićev udarac. U posljednjih 15 minuta prvog dijela Salzburg je pritisnuo, međutim domaćini niti jednom nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Dinamovim vratima.

Pritisak domaćina nastavio se i na otvaranju drugog dijela i Salzburg je u 55. minuti dočekao sjajnu priliku. Seiwald je ubacio iz kornera, Šeško pucao glavom pogodivši Livaković u glavu.

Ključni trenutak utakmice zbio se u 68. minuti kada je latvijski sudac Andris Treimanis dosudio upitan kazneni udarac za Salzburg nakon Moharamijeva prekršaja nad Andreasom Ulmerom. Okafor je bio siguran za 1-0.

Dinamo je u sudačkoj nadoknadi uspio zatresti mrežu suparnika, no gol Drmića je poništen zbog zaleđa.

Za domaćine je Luka Sučić igrao do 90. minute, dok Roko Šimić nije ulazio u igru.

Za sedam dana hrvatski i austrijski prvak će imati uzvrat na stadionu Maksimir.

U drugom susretu iz skupine večeras se na Stamford Bridgeu sastaju Chelsea i Milan.

Nakon nepotpunog trećeg kola na vrhu ljestvice je RB Salzburg s pet bodova, Milan ima četiri, Dinamo tri, a Chelsea jedan bod.