U susretu 3. kola H skupine Europske lige Dinamo je na gostovanju u Beču pred 22.300 gledatelja izgubio od Rapida sa 1-2 upisavši drugi poraz u skupini.

Nakon što je natjecanje u skupini otvorio domaćim porazom od West Hama (0-2), a potom u drugom kolu pružio sjajnu predstavu ostvarivši uvjerljivu pobjedu protiv Genka (3-0), Dinamo je na gostovanju u Beču ponovo razočarao upisavši poraz kojim je ugrozio borbu za jednu pd prve dvije pozicije.

Dinamo je ovim porazom zakomplicirao situaciju, a Rapid je nakon dva poraza opet u igri za europsko proljeće.

Golove za Rapid, kojem je ovo prva pobjeda, zabili su Marco Grull (9) i Maxmillian Hofmann (34), dok je strijelac za “Modre” bio Mislav Oršić (24).

Zanimljivo, ogled Rapida i Dinama sudila je Ukrajinka Katerina Monzul (40) koja je prošle godine proglašena najboljom sutkinjom elitnog razreda ukrajinskog nogometa. Bila je to njezina druga utakmica grupne faze u karijeri, nakon što je prošle sezone vodila utakmicu između Slovana iz Libereca i Genta. No, “Modri” je sasvim sigurno neće pamtiti po dobrome.

U drugom susretu iz skupine West Ham će večeras u Londonu odmjeriti snage protiv Genka.

Na ljestvici vodi West Ham sa šest bodova, Dinamo i Genk imaju po tri boda, dok je na začelju Rapid koji je izgubio obje utakmice.

U četvrtom kolu, koje je na rasporedu 4. studenog igrat će isti suparnici, no zamijenit će domaćinstva. Dinamo će na Maksimiru ugostiti Rapid, dok će Genk na Luminus Areni dočekati West Ham.

Podsjetimo, iz svake od osam skupina pobjednik će se izravno plasirati u osminu finala, dok će drugoplasirani klub u poretku razigravati za osminu finala s trećeplasiranim momčadima iz skupina Lige prvaka.

Trećeplasirani klubovi iz Europske lige uključit će se u nokaut-fazu Konferencijske lige.

Dinamov strateg Damir Krznar imao je problema s izostancima. Zbog ozljeda su otpali kapetan Arijan Ademi, te Duje Čop i Deni Jurić. Očekivalo se kako će od prve minute zaigrati Komnen Andrić, no Krznar je iznenadio s nekoliko poteza. Od prve minute priliku su dobili Luka Menalo, te Amer Gojak koji ove sezone nema veliku minutažu, dok je mjesto u vrhu napada dobio Petković.

Hrvatski prvak je “mekano” i uz dosta pogrešaka ušao u susret. Domaćin je već u šestoj minuti imao lijepu priliku nakon što je Ivanušec izgubio loptu na sredini terena. Ljubičić je povukao, pa proigrao Fountasa koji je sjajno uposlio Ercana Karu u vrhu napada. Kara je odmah pucao, no Livaković je bio spreman.

Nažalost, samo tri minute kasnije Rapid je poveo. Kelvin Arase je na krilu spasio loptu koja je išla u aut, prizemno je ubacio na rub petrca, gdje je Marco Grull neshvatljivo ostao sam pogodivši za 1-0. U 13. minuti uslijedila je nova priika austrijskog sastava. Nako odličnog proigravanja Kara je s lijeve strane sam izašao ispred Livakovića i pucao, no Dinamov vratar je odlično reagirao.

Dinamo je izjednačio u 24. minuti iz prve prilike na utakmici. Mišić je ubacio iz slobodnog udarca, domaća obrana je izbila loptu do Ivanušeca koji ju je vratio u kazneni prostor. Oršić je sjajno primio loptu i odlično pogodio za 1-1 pored nemoćnog Gartlera.

Nažalost, to je bilo sve od hrvatskog prvaka u prvom dijelu, ali ne i od Rapida koji je u 34. minuti stigao do bove prednosti. Grull je ubacio iz slobodnog udarca, Dinamova obrana je ponovo zaspala, a Hoffmann zabio glavom za 2-1. Novi problemi za Krznara uslijedili su u 39. minuti kada je zbog ozljede izašao Petković, a umjesto njega mjesto u napadu zauzeo je Andrić.

Na startu drugog dijela Krznar je napravio dvije izmjene. Iz igre su izašli Amer Gojak i Rasmus Lauritsen, a ušli Martin Baturina i Josip Šutalo. “Modri” su pojačali pritisak, no u prvih 20 minuta nastavka nisu stvorili niti jednu ozbiljniju priliku.

Prvo uzbuđenje u nastavku vidjeli smo u 69. minuti, pucao je Kara s ruba šesnaesterca, ali je hrvatski golman sjajno obranio. U 78. minuti Krznar je povukao posljednje poteze na koje je imao pravo, ušli su Moharami i Tolić, a izašli Ristovski i Ivanušec. No, nije bilo promjene u igri gostiju, a posljednje minute obilježila je nervoza i nagoravanje igrača u kojima se ukrajinska sutkinja posve pogubila.

RAPID – DINAMO 2-1