Izložba inovacija učenika osnovnih i srednjih škola pod nazivom  „Kiepachonovacija“, održana je danas u Razvojnom centru i tehnološkom parku Križevci u sklopu Dana Marcela pl. Kiepacha.

Izložba je ostvarena u suradnji Grada Križevaca i Saveza inovatora Hrvatske te Saveza inovatora Zagreba, a sudjelovali su Strukovna škola Đurđevac, Osnovna škola „Vladimir  Nazor“ Križevci, Srednja škola „Ivan Seljanec“ Križevci, KLIK – Križevački laboratorij  inovacija za klimu, Zajednica tehničke kulture Križevci i Visoko gospodarsko učilište u  Križevcima.

Okupljene je pozdravio tajnik Saveza hrvatskih inovatora Neven Marković, dok je izložbu otvorio zamjenik gradonačelnika Danijel Šaško, naglasivši kako je mu je neizmjerno drago da se kroz ovu manifestaciju promovira ime Marcela pl. Kiepacha, koji je do sada nezasluženo bio zanemaren.

Učenik 5. razreda Osnovne škole Sveti Petar Orehovec Fran Tukša, tom je prilikom održao prezentaciju o Marcelu pl. Kiepachu, u kojoj se osvrnuo na njegove izume, njegov život te postavio pitanje što bi bilo da Kiepach nije tako mlad poginuo i kakve bi sve izume izumio.

Na izložbi su prikazane inovacije, novi proizvodi i tehnologije iz svih prirodnih i tehničkih područja, kao i inovativni uporabni predmeti ručne izrade te idejna rješenja budućih inovacija u formi skica, nacrta i modela te drugi predmeti i inovativni projekti.

Dani Marcela pl. Kiepacha traju još i sutra kada će se u Gradskoj knjižnici „Franjo Marković“ održati Lego radionica „Marcel Kiepach i Lego brodovi“.

Podsjetimo, do sada je u Likovnoj galeriji Gradskog muzeja Križevci održana izložba  „Nasljeđe Marcela pl. Kiepacha“, potom predavanje Ivana Ivanovića „Razvoj aplikacije Mitska  bića – digitalna priča“ i predavanje Jelene Šverko „Kako izgleda posao u software agenciji“.

04 IMG_8691 05 IMG_8693 06 IMG_8695 07 IMG_8701 14 IMG_8729 15 IMG_8736 16 IMG_8746 17 IMG_8749 18 IMG_8751 19 IMG_8757 21 IMG_8772 22 IMG_8776