Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima primio je županijskog koordinatora za razvoj cikloturizma Hrvoja Supančića, imenovanog od strane Ministarstva turizma na prijedlog Županije.
Naime, Hrvoje Supančić, inače veliki zaljubljenik u tu vrstu turizma, odlučio se na putovanje – promociju cikloturizma Bjelovarsko-bilogorske županije biciklom kroz Sloveniju, Austriju i Njemačku koje je uspješno i proveo. Prešao je tako rutu od 800 kilometara, a na putu je proveo ukupno 10 dana. Tom prilikom je uz promidžbu i zaustavljanje u gradovima/mjestima Slovenije, Austrije i Njemačke dijelio promomaterijale vezane uz cikloturizam i općenito turističku ponudu našeg kraja.
– Osobno sam se odlučio, razmišljajući o svojoj osobnoj misiji, što je to čime mogu osobno pridonijeti sebi da zaokružim neki svoj ciklus bavljenja cikloturizmom, odnosno biciklizmom kao takvim. Sinula mi je ideja da odredim neko odredište koje mi je zanimljivo, a da opet bude i izazovno i da krenem u tom smjeru. Međutim, vrlo brzo, budući da sam od strane župana izabran kao koordinator za razvoj cikloturizma, pokušao sam to predočiti da se ta priča prepozna i u promociji. I to je prepoznato – rekao je.
Na putu je koristio svaku priliku da promovira Bjelovarsko-bilogorsku županiju, ali i cijelu Hrvatsku kroz prizmu upoznavanja onoga što možemo ponuditi.
– Brežuljkast smo kraj, dostupan svima od 5 do 80 godina, i to je zapravo ono što cikloturisti traže. Mislim da je ovo sjajan trenutak da sve ono što smo započeli prije dvije, dvije i pol godine u suradnji sa Županijom nastavimo i dalje i da nam to bude jedan veliki zamašnjak i prepoznatljivost u onome što ćemo raditi – zaključio je.
Na području županije više je od 400 kilometara cikloturističkih staza i ruta županijskog i međunarodnog značaja, a kako bi zaljubljenicima u cikloturizam omogućila što bolje uvjete, Bjelovarsko-bilogorska županija provodi niz aktivnosti. Podsjetimo, nakon uspješno provedenih projekata ulaganja u Programe razvoja cikloturizma na području Bjelovarsko-bilogorske županije faze 1 i 2, projekata vrijednih 800 tisuća kuna, Županija je u provedbi Programa razvoja cikloturizma faza 3 za 2019. godinu.
Projekt je to vrijedan gotovo 600.000 kuna koji Ministarstvo turizma sufinancira s 316.000 kuna, a ostatak osigurava Bjelovarsko-bilogorska županija. U sklopu projekta izrađen je prometni elaborat za novu biciklističku rutu na području općine Kapela.
Također, projekt podrazumijeva uređenje i opremanje već postojećih županijskih biciklističkih ruta i to izgradnju sjenica, odnosno odmorišta za bicikliste, postavljanje pametnih klupa, informativnih ploča, izradu standarda za „bike&bed“ smještajne objekte te postavljanje novih stanica za popravljanje bicikla.
– Naša Bjelovarsko-bilogorska županija ima puno raznovrsnih turističkih aduta, među kojima su i specifični vidovi turizma koje, posebice u posljednje vrijeme, podupiremo. Tu je svakako i biciklizam, kao mogućnost koja se otvara za građane naše županije i turiste koji dolaze. Zahvaljujem Hrvoju, koji je zaljubljenik u sport, a posebno biciklizam, što je prihvatio biti jedan od naših koordinatora vezano uz programe koje provodimo. Ovoga trenutka imamo potpisane ugovore koje smo proveli vezane uz faze razvoja cikloturizma na području naše Bjelovarsko-bilogorske županije – kazao je župan.
prigorski.hr







