Bio je to veliki dan Hrvata u Le Championnatu, Niko Kovač je ostvario prvu pobjedu na klupi Monaca, Duje Ćaleta-Car je zabio dva, a Toma Bašić jedan gol u pobjedama Marseillea i Bordeauxa.

OM je na gostovanju pobijedio Brest sa 3-2, a drugi i treći pogodak za momčad iz Marseillea zabio je hrvatski branič.

OM je poveo u 20. minuti golom Floriana Thauvina lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora. Samo sedam minuta kasnije bilo je 2-0. Thauvin je ubacio iz slobodnog udarca, a Ćaleta-Car nogom zabio za povećanje vodstva. Domaćin je u posljednjim trenucima prvog dijela smanjio golom Romaina Faivrea.

Ipak, deset minuta prije kraja utakmice Ćaleta-Car je svojim drugim golom na utakmici gurnuo Marseilleu korak do tri boda tri boda. Ponovo je iz prekida ubacio Thauvin, a mladi Šibenčanin nakon sjajnog skoka glavom zatresao suparničku mrežu. U posljednjim trenucima susreta Gaetan Charbonnier je smanjio na konačnih 2-3.

U ranije odigranom susretu Monaco je na gostovanju pobijedio Metz sa 1-0, čime je Niko Kovač ostvario premijernu pobjedu na klupi momčadi iz Kneževine.

Monaco je otvorio sezonu domaćim remijem (2-2) protiv Reimsa, a u drugom kolu stigao je i do pobjede.

Pogodak odluke zabio je Benoit Badiashille u 22. minuti. Momčad iz Kneževine završila je susret s igračem manje nakon što je u prvoj minuti drugog poluvremena isključen Youssouf Fofana zbog drugog žutog kartona.

Prvu pobjedu sezone dohvatio je i Bordeaux porazivši na gostovanju Angers sa 2-0, a drugi gol na utakmici postigao je hrvatski nogometaš Toma Bašić.

Bordeaux je poveo u 25. minuti preko Josha Maje, a samo dvije minute kasnije Bašić je zabio za 2-0. Bivši igrač Hajduka proveo je cijeli susret na terenu, dok Mateo Pavlović nije nastupio kod Angersa.

Na gostovanju je slavio i Lille, a gol vrijedan tri boda protiv Reimsa zabio je Jonathan Bamba u 32. minuti. Domagoj Bradarić je igrao cijeli susret za Lille.

Aktualni prvak PSG će krenuti u sezonu u utorak gostovanjem kod Lensa.

Na ljestvici vodi Nica sa šest bodova.

REZULTATI:
Brest – Marseille 2-3 (Faivre 45+1, Charbonnier 90 / Thauvin 20, ĆALETA-CAR 27, 80)
Reims – Lille 0-1 (Bamba 32)
Angers – Bordeaux 0-2 (Maja 25, BAŠIĆ 27)
Metz – Monaco 0-1 (Badiashile 22)
Nantes – Nimes 2-1 (Girotto 11, Louza 27-11m / Ferhat 57)
St Etienne – Lorient 2-0(Hamouma 19, 51)