U proteklom tjednu odigrano je čak 9 utakmica mlađih kategorija te U9 turnir u dvorani u Križevcima.

Juniorke Radnika pogođene ozljedama i nedostatkom nekoliko bolesnih djevojaka, otvorile su ovotjedne utakmice porazom od neporažene Radosti iz Čakovca rezultatom 57:83. Ovim porazom u 5. kolu na omjeru su od 2 pobjede i 3 poraza.

Pretkadeti su u četvrtak odigrali iznimno napetu utakmicu s Koprivnicom i na kraju slavili u produžetku rezultatom 61:51, iako su gubili 6 razlike par minuta prije kraja izborili su produžetak u kojem su uvjerljivo bili bolji od gostiju iz Koprivnice. Treba pohvaliti Luku Svetića (19 poena), Tina Zidarića (17 poena) i novo pojačanje Fabijana Gužvinca koji je u prvoj utakmici za klub postigao 18 poena i skakački osigurao mnogo lopti i u napadu i obrani, također treba spomenuti važnu tricu Filipa Kuzela u produžetku kojom se naša ekipa odvojila i osigurala pobjedu.

Kadetkinje predvođene Melanie Santo (33 poena) nisu uspjele izboriti pobjedu u 3. kolu protiv Radosti iz Čakovca, gošće su bile bolje i ostvarile treću pobjedu u nizu rezultatom 76:64. Naše Kadetkinje na drugoj su poziciji grupe B s 2 pobjede i 1 porazom.

Dječaci M13 odigrali su “back-to-back” utakmice u petak i subotu kod kuće. U petak su gosti iz Virovitice bili bolji od naših dječaka i pobijedili rezultatom 64:50. Idući dan protiv Koprivnice naši dječaci postigli su bolji rezultat, u nervoznoj i neizvjesnoj utakmici do samog kraja i nakon 2 postignuta slobodna bacanja smirenog kapetana Damjana Katanovića slavili su rezultatom 45:44.

Prvi ovosezonski U9 turnir odigran je u dvorani OŠ Ljudevita Modeca u Križevcima. Naši najmlađi prvu utakmicu su poraženi od Vedija 7:19. U idućoj utakmici protiv ŽKK Koprivnica, nakon čudesnog preokreta pobjeđuju goste 27:19, naši mališani gubili su čak 17:6 na poluvremenu, ali u drugom dijelu utakmice potpuno preokrenuli rezultat i mnogi od njih ostvarili svoju prvu košarkašku pobjedu.

Na sportskim igrama koje se održavaju na Mini Basket turnirima (natjecanja u brzini vođenja lopte, slobodnim bacanjima i tehnici vođenja lopte) imamo čak 2 pobjednika iz našeg kluba. Arijan Kraljić bio je najbrži u vođenju lopte, a Tin Šikić pobijedio je u natjecanju u tehnici vođenja lopte, u slobodnim bacanjima bio je najbolji Rafael Gavran (Vedi, Bjelovar). Dečki su izborili nastup u finalu sportskih igara koje će se održati na ALL STAR utakmici!

Juniori su u subotu gostovali u Bjelovaru kod Vedija i ostvarili četvrtu pobjedu u 6 odigranih utakmica rezultatom 80:60.

Djevojčice Z13 na gostovanje u Goli protiv ŽKK “DHPG” otputovale su sa samo 6 igračica, ali cure su odigrale super utakmicu i upisale prvu pobjedu u ovoj sezoni rezultatom 34:27!

Pretkadeti i Kadeti u nedjelju odradili dvostruko gostovanje u Virovitici. Pretkadeti su nakon dobrog prvog poluvremena pali u trećoj četvrtini i na kraju izgubili 56:53. Kadeti su pak odigrali obrnuto, nakon ne baš dobrog prvog poluvremena, u trećoj četvrtini napravili su 15 razlike i uspjeli pobijediti u osmom kolu te ostati neporaženi i prvi na ljestvici kadetske lige.