U Kloštru Podravskom održan je Festival žena iz ruralnih područja Koprivničko-križevačke županije u organizaciji županijskog Povjerenstva za ravnopravnost spolova i Udruge žena iz ruralnih područja sa suorganizatorom i domaćinom Općinom Kloštar Podravski, a pod pokroviteljstvom pravobraniteljice za ravnopravnost spolova.

Svim sudionicama su članovi žirija Damir Felak, Melita Ivančić, Robert Čimin, Verica Rupčić i Josip Cugovčan te župan Darko Koren i načelnik Siniša Pavlović uručili priznanja za sudjelovanje, poklone županije, općine i udruge, kao i cvijeće. Posebno iznenađenje su priredili domaćini za sve dosadašnje sudionice Festivala s područja Općine Kloštar te im uručili posebne zahvalnice i cvijeće.

Sudionice su pored poklona trajne vrijednosti dobile i unikatna priznanja za svoje posebnosti.

Biserka Kišivan iz Gotalova u Općini Gola primila je priznanje svestranost i različitost u poslovima te izuzetnu društvena aktivnost uz veliki doprinos zajednici.

Rođena je u Imbriovcu, a završila je Opću gimnaziju i zaposlila se u „Bilokalniku“ u Koprivnici. Umirovljeničke dane provodi sa suprugom Stankom. Majka je kćeri Ana-Marije i sina Ivana, te ponosna baka četvero unučadi: Ines, Hane, Kiare i Frana.

Porijeklom je iz male seoske obitelji te je od ranog djetinjstva radila na poljoprivredi: muzla krave, okopavala kukuruz, brala grah i sve što je trebalo. Kroz zimski period sa obitelji se bavila pletenjem košara, kako bi zaslužila novce za svoju autobusnu kartu, dok je za lijepog vremena u gimnaziju išla biciklom. I udajom se nastavila baviti poljoprivredom uz supruga i njegove roditelje.

Zaposlila se u Poljoprivrednoj zadruzi Gola – kasnije „Avardu“. Svaki dan ujutro ustajali su u 5 sati, nahranili blago, pomuzla bi krave, a zatim su išli na posao. Obrađivali su 5 ha zemlje, a Biserka je spretno upravljala mehanizacijom. Nakon što je „Avard“ otišao u stečaj, osnovala je Poljoprivrednu zadrugu „Prekodravlje“ sa još pet članova. Iznajmili su prostor bivše firme „Avard“ i otkupljivali poljoprivredne proizvode lokalnog stanovništva. „Avard“ u stečaju je rasprodao imovinu i PZ više nije imala skladište ni poslovni prostor pa su je morali zatvoriti. Nakon toga Biserka se uključuje i pomaže osnovati PZ „Imbriovec“, gdje vodi knjigovodstvene poslove. U to vrijeme Ministarstvo poljoprivrede po prvi puta kreće s poticajima za poljoprivrednike pa Biserka vrši upise poljoprivrednih kvota u Općinama Đelekovec, Legrad, Koprivnički Ivanec i Drnje

Zbog bolesti svekra mora napustiti posao pa obrađuje zemlju, uzgaja, a kasnije i prodaje piliće za jednog obrtnika na tržniciama u Vrbovcu, Križevcima, Zagrebu i Đurđevcu.
Biserka je vrlo svestrana i aktivna u svim društvima na području Općine Gola, a najviše u „Horvatskom srcu“ Gotalovo, koje je nastalo 1993.g. kada je Vid Balog okupio mlade i učio ih plesati i pjevati. Tada izrađuju i narodne nošnje specifičnim gotalovečkim vezom na domaćem platnu. U folklor se s njom uključuju i njezina djeca. Nastupali su diljem Lijepe naše i izvan nje, a ugostili su i mnoga folklorna društva na poznatom „Gotalovečkom zestanku“.

Članica je Općinskog vijeća u Općini Gola i sudjeluje u svim aktivnostima svojega Gotalova: uređenju nogometnog igrališta, društvenog doma u kojem se održavaju skupštine vatrogasaca, Udruge žena, NK GOŠK- a i folklora „Gotalovečkog srca“, koje je prošle godine obilježilo 30 godina postojanja. Uključena je i u Pastoralno vijeće svoje župe, aktivna je i u Caritasu i drago joj je kada može pomagati starijim ljudima te svugdje gdje je potrebna pomoć.

Obavlja i posao zvonarke u Gotalovu, a s posebnim užitkom uređuje crkvu i okoliš. Kaže da joj je hobi našivavanje križićima i heklanje, a ima i puno ručnih radova iz mladosti.
Obrađuje vrt u kojem sadi krumpir, grah i povrće koje koristi za pripremu obroka. Sprema zimnicu, a od voća radi različite vrste domaće rakije od višanja, jabuka, šljiva i grožđa. Biserka kaže kako uživa u svakom novom danu kojega joj Bog podari i nastoji ga što bolje iskoristiti.