U susretu 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid i Real Sociedad su odigrali 0-0.

Real je imao goste na konopcima, ali nije uspio zabiti pogodak iz nekoliko izglednih prilika.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za domaćine od 77 minute.

Ovim rezultatom “Kraljevski klub” se udaljava od vodeće Barce koja sada ima velikih pet bodova plusa, a oba kuba imaju i utakmicu manje.

U ranije odigranom susretu nogometaši Celte Vigo pobijedili su Athletic Bilbao sa 1-0, no susret je obilježio gostujući napadač Inaki Williams koji nije niti nastupio.

Baskijski sastav je nastupio bez napadača Inakija Williamsa koji je tako prekinuo zapanjujući rekord od 251 uzastopnog nastupa u La Ligi.

Williams je igrao svaku ligašku utakmicu Athletica od 20. travnja 2016. godine, stigavši do brojke od 251 uzastopne utakmice. Seriju je prekinuo zbog ozljede.

Reprezentativac Gane je započeo 212 utakmica, dok je u 39 susreta ušao u igru kao zamjena, zabio je 50 golova i imao 31 asistenciju. Prethodni rekord od 202 uzastopne utakmice držao je bivši igrač Real Sociedada Jon Andoni Larranage.

Williams je rođen u Bilbaou, no roditelji su mu iz Gaane, pa je prošlog ljeta prihvatio poziv za gansku vrstu s kojom je sudjelovao na Svjetskom prventvu u Katru. Zanimljivo, bila je to treća reprezentacija čiji je dres odjenuo. Igrao je i za španjolsku U-21 i seniorsku vrstu, te reprezentaciju Baskije.

Dodajmo kako je Celta osvojila važne bodove porazivši Bilbao sa 1-0 golom Iaga Aspasa u 71. minuti.

I preostale dvije nedjeljne utakmice završile su identičnim rezultatom.

Atletico Madrid je na gostovanju pobijedio Osasunu sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Saul u 74. minuti utakmice.

Za Osasunu je posljednjih pola sata igrao hrvatski napadač Ante Budimir, dok je Ivo Grbić susret proveo na suprotnoj klupi za pričuve.

Real Valladolid je golom Cylea Larina u 90. minuti pobijedio Valenciju.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Villarreal i Rayo Vallecano.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 47 bodova, Real je drugi s pet bodova manje, dok je Real Sociedad treći sa 39 bodova. Atletico Madrid je četvrti sa 34 boda.