Nogometaši Bayer Leverkusena produžili su niz bez poraza na 50 utakmica svladavši u predzadnjem kolu Bundeslige u gostima Bochum s 5-0, a ponovno je zabio hrvatski reprezentativac Josip Stanišić.

Bochum, koji se bori za opstanak i nije posve smiren pred posljednje kolo, nije bio dorastao protivnik. Samo u prvih 15 minuta domaći su imali malo više od igre, a nakon crvenog kartona Felixa Passlacka Bayer je nagazio na gas. U završnici prvog poluvremena pogađali su Patrik Schick i Victor Boniface, koji je iskoristio jedanaesterac, dok su u nastavku za mrežu domaćina bili efikasni i Amine Adli, Josip Stanišić i Alejandro Grimaldo.

Bochum je posljednji svladao Leverkusen, slavivši u posljednjem kolu prethodne sezone s 3-0.

Na tablici Leverkusen sada ima 87 bodova, Bayern je drugi sa 72, a Stuttgart treći sa 70.

1. Bayer Leverkusen 33 27 6 0 87:23 87
2. Bayern München 33 23 3 7 92:41 72
3. Stuttgart 33 22 4 7 74:39 70
4. Leipzig 33 19 7 7 75:37 64
5. Borussia Dortmund 33 17 9 7 64:43 60
6. Eintracht Frankfurt 33 11 13 9 49:48 46
8. Hoffenheim 33 12 7 14 62:64 43
7. Freiburg 33 11 9 13 44:56 42