U derbiju 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je pobijedila Atletico Madrid sa 4-2 probivši se na četvrto mjesto ljestvice.

Bila je to prva Barcelonina pobjeda u posljednjih šest međusobnih susreta.

Međutim, loše je krenulo za domaćine. Aktualni španjolski prvak je poveo već u osmoj minuti. Bivši Barcin napadač Luis Suarez je uposlio Yannicka Ferreiru-Carrasca, a belgijski veznjak lijepo zabio za 1-0.

Međutim, Barcelonin odgovor je bio silovit. Samo dvije minute kasnije Katalonci su izjednačili, do kraja poluvremena zabili su još dva, a potom na početku drugog dijela i četvrti pogodak.

Izjednačio je Jordi Alba u desetoj minuti pogodivši s ruba kaznenog prostora desne rašlje. U 21. minuti je Gavi zabio glavom za 2-1, da bi u 43. minuti Araujo povisio na 3-1. Golijadu na Camp Nou u 49. minuti je nastavio Dani Alves pogodivši za 4-1 nakon što je pucao s ruba kaznenog prostora.

Tračak nade gostima donio je Luis Suarez u 58. minuti, no više od toga nije išlo. Barca je od 69. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Dani Alves, no gosti to nisu znali iskoristiti.

Hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko igrao je za Atletico prvo poluvrijeme.

U prvom nedjeljnom susretu Valencia i Real Sociedad su remizirali u susretu bez golova.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 50 bodova, Sevilla na drugom mjestu ima 47, Real Betis je treći sa 40 bodova, a na četvrto mjesto se probila Barcelona sa 38 bodova. Barca se tako prvi put nakon rujna nalazi na mjestu koje vodi u Ligu prvaka. Atletico Madrid je sada peti sa 36 bodova.

Večeras se još sastaju Real Betis i Villarreal, te Real Madrid i Granada.

REZULTATI:
Valencia – Real Sociedad 0-0
Barcelona – Atletico Madrid 4-2 (Alba 10, Gavi 21, Araujo 43, Alves 49 / Carrasco 8, Suarez 58)
Real Betis – Villarreal (18:30)