Rukometaši Barcelone upisali su i 13. pobjedu u B skupini Lige prvaka nakon što su na gostovanju porazili Celje Pivorarnu Laško sa 32-29.

Bila je to zanimljiva i otvorena utakmica u kojoj je Barca tek u završnici slomila slovenski sastav.

Celje PL je odlično otvorilo utakmicu, sredinom prvog dijela domaćin je imao tri gola prednosti (14-11), no Barcelona je do konca smanjila zaostatak na pogodak minusa.

U uvodnim minutama drugog poluvremena Barcelona je napravili seriju 5-0 i zaostatak od jednog pogotka pretvorila u vodstvo od četiri gola. Domaćin se nije predavao, u 45. minuti je uspio izjednačiti, a minutu kasnije i povesti sa 26-25.

U 56. minuti susret je bio potpuno otvoren (29-29), ali u presudnim trenucima susreta sjajni Katalonci su pokazali svoju kvalitetu zaključivši utakmicu serijom 3-0.

Barcelonu su do 13. pobjede u isto toliko susreta, predvodili Luis Frade sa sedam, te Domane Makuc i Haniel Langaro sa po pet golova, dok je naš Luka Cindrić zabio dva gola.

Kod Celja najefikasniji su bili Domen Novak sa sedam, te hrvatski rukometaš Veron Načinović s pet golova. Josip Šarac je dodao je jedan gol.

Barcelona vodi na ljestvici sa 26 bodova, dok je Celje PL na sedmom mjestu sa šest bodova.

Posljednji PPD Zagreb, koji je još uvijek bez bodova, u četvrtak će igrati protiv Veszprema.