U susretu 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju pobijedila Athletic Bilbao sa 1-0 i ponovo ima devet bodova više od Real Madrida.

Pobjednika je odlučio gol Raphine u 45. minuti susreta.

Domaćin je u 88. minuti uspio svladati Marca-Andrea ter Stegena, nakon brze kontre zabio je Inaki Williams, ali je sudac Jesus Gil Manzano nakon video pregleda poništio pogodak jer je Iker Munain u začetku akcije igrao rukom. Domaći igrači i trener Ernesto Valverde žestoko su prosvjedovali, ali Manzano nije promijenio odluku.

Domaći sastav je imao još nekoliko odličnih prilika. U 33. minuti je Williams odlično pucao, ali je Barcin vratar bio spreman. Dvije minute kasnije Raul Garcija je nakon kornera pucao glavom, ali je pogodio prečku. U sudačkoj nadoknadi Bilbao je u istom napadu imao dvije izgledne prilike, prvo je pucao Yuri Berchiche, ali je Ter Stegen sjajno obranio, da bi u nastavku utakmice opalio Oier Zarraga, ali je protivnički igrač stigao blokirati njegov šut.

Zbog slučaja “Negreire” u kojem je Barca optužena za korupciju i kupovanje sudaca, navijači Athletica više su puta provocirali goste pjesmom “Segunda oe, a Segunda oe”, (druga liga, druga liga), a u 30. minuti prosvjedovali su bacavši s tribina lažne novčanice s bojama Barcelone i riječju mafija otisnutom na njima.

U ranije odligranom susretu Sevilla je pobijedila Almeriju sa 2-1 ostvarivši važnu pobjedu u borbi za prvoligaški spas.

Sevilla je susret dočekla u zoni ispadanja, no s tri nova boda skočila je za pet mjesta i sada drži 13. poziciju, dok je Almerija ostala na 19. mjestu.

Počelo je šokantno za Ivana Rakitića i društvo. Gosti su poveli već u drugoj minuti golom Sergia Akiemea. Sevilla je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela izjednačila iz jedanaesterca kojeg je realizirao Lucas Ocampos, a rezultat je okrenuo Erik Lamela u 73. minuti.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je cijeli susret za Sevillu.

Real Mallorca i Real Sociedad su odigrali 1-1. Poveli su gosti golom Carlosa Fernandeza u 3. minuti, a izjednačio je Lee Kang-In u 50. minuti. U posljednjim minutama susreta isključen je gostujući veznjak Mikel Merino.

Identičnim rezultatom je završio i susret između Villarreal i Real Betisa. Kolo u ponedjeljak zatvaraju Girona i Atletico Madrid.

Na vrhu ljestvice je Barcelona sa 65 bodova, Real Madrid drugi sa 56 bodova, dok Atletico Madrid i Real Socieda imaju po 45 bodova.

REZULTAT:
Mallorca – Real Sociedad 1-1 (Lee Kang-In 50 / Fernandez 3)
Sevilla – Almeria 2-1 (Ocampos 45+2-11m, Lamela 73 / Akieme 2)
Villarreal – Real Betis 1-1 (Pino 55 / Iglesias 38)
Athletic B. – Barcelona 0-1 (Raphina 45)
U subotu:
Real Madrid – Espanyol 3-1 (Vinicius Junior 22, Militao 39, Asensio 90+3 / Joselu 8)
Elche – Valladolid 1-1 (Morente 90+6 / Larin 4)
Celta – Rayo Vallecano 4-0 (Aspas 51, 85, Ciss 53-ag)
Valencia – Osasuna 1-0 (Kluivert 74)