U finalu 40. izdanja španjolskog nogometnog Superkupa igrat će branitelj naslova Barcelona i Real Madrid.

Barcelona je u polufinalnom ogledu igranom na KSU stadionu u Ryadu porazila Osasunu sa 2-0, dok je Real Madrid još u srijedu nakon produžetaka pobijedio Atletico Madrid sa 5-3.

Barca je stigla do vodstva u 59. minuti golom poljskog napadača Roberta Lewandowskog, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Lamine Yamal u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Za Osasunu je cijeli susret igrao hrvatski napadač Ante Budimir koji je imao dvije lijepe prilike. U 38. minuti se sjajno riješio svog čuvara, izašao ispred Inakija Pene, ali je Barcin vratar odlično reagirao. Budimir je zaprijetio i u 78. minuti, ali je Pena još jednom bio spreman.

U prvom polufinalu Real Madrid je u srijedu nakon produžetka pobijedio gradskog suparnika Atletico sa 5-3.

Bila je to sjajna utakmica s osam golova, nizom obrata i prilika na obje strane. Atletico je poveo, no Real je okrenuo rezultat s dva gola. Atletico je potom zabio dva gola za novu prednost, da bi “Kraljevski klub” izjednačio gurnuvši susret u produžetak. Pitanje pobjednika na koncu je razriješeno u produžetku s nova dva gola “Los Blancosa”.

Golove za Real zabili su Antonio Rudiger (20), Ferland Mendy (30), Dani Carvajal (85), Stefan Savić (116-ag) i Brahim Diaz (120+2), dok su za Atletico strijelci bili Mario Hermoso (7), Antoine Griezmann (37) i Rudiger (79-ag).

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real do 67. minute upisavši asistenciju kod prvog gola, dok Ivo Grbić nije nastupio za Atletico. Realovim ulaskom u finale, Modrić je došao u priliku osvojiti već 24. trofej u dresu “Kraljevskog kluba”. Rekorderi su Marcelo i Karim Benzema, koji su ih osvojili po 25.

Finale je 14. siječnja, Barca lovi 15., a Real 13. Superkup.

REZULTATI – polufinale:
Osasuna – Barcelona 0-2 (Lewandowski 59, Yamal 90+3)
U srijedu:
Real M.- Atletico M. 5-3 (Rudiger 20, Mendy 30, Carvajal 85, Savić 116-ag, Diaz 120+2 / Hermoso 7, Griezmann 37, Rudiger 79-ag)