U najvećem derbiju španjolskog nogometa, El Clasicu, vodeći Real Madrid je u nedjelju na svom stadionu protiv Barcelone izgubio sa 2-3, a hrvatski veznjak Ivan Rakitić bio je strijelac i asistent za svoju Barcu.

Nakon ispadanja u Ligi prvaka nogometaši Barcelone došli su Madrid bez kažnjenog Neymara, ali odlučni da pobjedom zakompliciraju borbu za naslov prvaka Španjolske. I to su uspjeli, bodovno su se poravnali sa Realom, oba kluba imaju po 75 bodova, ali Real ima utakmicu manje.

Prvu prigodu na susretu kreirao je Realov maesto Luka Modrić u 18. minuti,koji je dobro uposlio Benzemu, ali udarac francuskog napadača bio je preslab za vratara Barce.

Real je poveo u 28. minuti. Marcelo je ubacio na drugu vratnicu do Sergija Ramosa koji pogađa stativu, a odbijenu loptu iz blizine u mrežu posprema Casemiro.

No, već u 33. minuti Lionel Messi, nakon dodavanja Rakitića, pogađa za 1-1.

Modrić u 36. minuti odlično puca lijevom nogom sa 22 metra, ali Ter Stegen je na mjestu.

Zadnja prijetnja u prvom poluvremenu dolazi od Messija, ali lopta je prohujala metar od vratnice.

U nastavku prvu veliku priliku imao je Real u 54. minuti, ali Benzemin udarac glavom sa pet metara zaustavlja Ter Stegen.

No, već dvije minute kasnije Rakitić gura u stopostotnu šansu Paca Alcacera, koji puca ravno u vratara Reala. Još jednom Navas spašava Real u 59. minuti, kada je nakon kornera skinuo odličan pokušaj glavom Piquea.

U 67. minuti Cristiano Ronaldo promašuje sa sedam metara, a već u sljedećoj akciji prigoda za Barcelonu, ali udarac Luisa Suareza brani Navas.

Mateo Kovačić u 70. minuti ulazi u igru umjesto Casemira.

Odličnu igru Rakitić je okrunio pogotkom u 73. minuti. Lažnjakom je izbacio Kroosa i sa 18 metara lijevom nogom pogodio za vodstvo Barce.

Novi šok za Real u 78. minuti, stoper Sergio Ramos dobio je crveni karton nakon prekršaja na Messiju. A dvije minute kasnije Pique je mogao potvrditi pobjedu Barce, ali puca ravno u vratara Navasa.

Taj promašaj osvetio se Barceloni, jer James Rodriguez, koji je ušao u igru u 82. minuti, četiri minute kasnije pogađa za 2-2.

I kad se činilo da će derbi završiti neodlučeno, u drugoj minuti sudačke nadoknade Messi iz kontranapada donosi pobjedu Barceloni.

REAL MADRID: Navas, Carvajal, Sergio Ramos, Nacho, Marcelo, Modrić, Casemiro (Kovačić, 70), Kroos, Bale (Marco Asensio, 39), Benzema (James Rodriguez, 82), Cristiano Ronaldo.

BARCELONA: Ter Stegen; Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Jordi Alba, Iniesta, Busquets, Rakitić; Messi, Luis Suarez, Paco Alcacer (Andre Gomes, 70).

STRIJELCI: 1-0 Casemiro (28), 1-1 Messi (33), 1-2 Rakitić (73), 2-2 James Rodriguez (86), 2-3 Messi (90+2).

CRVENI KARTON: Sergio Ramos (Real, 78)

SUDAC: Alejandro José Hernández

STADION: Santiago Bernabéu

GLEDATELJA: 80.000