Hrvatski tenisač Nino Serdarušić nakon uspješnih kvalifikacija zaustavljen je u 1. kolu ATP turnira u Ženevi, bolji od njega je nakon dva sata i 52 minute igre bio Australac Christopher O’Connell sa 7-6 (5), 6-7 (1), 6-1.

Tijekom prva dva seta nije bilo niti jednog “breaka” iako se igralo na zemljanoj podlozi. Štoviše, u prvom setu nije bilo niti jedne prilike za oduzimanje servisa suparniku, dok su u drugom setu oba igrača imala po tri šanse. Serdarušić je prve dvoje “break-lopte” imao kod rezultata 3-3, da bi kod zaostatka 4-5 prilikom servisa za ostanak u meču spasio 0-40, odnosno tri vezane meč-lopte. Potom kod rezultata 5-5 26-godišnji Serdarušić nije uspio iskoristiti svoju posljednju priliku za “break”, ali je dominirao “tie-breakom” i odvo dvoboj u treći set.

Nažalost, odmah u prvoj igri posljednje dionice Serdarušić je pokleknuo na svom početnom udarcu, a zatim je gubio servis i u peto te sedmoj igri pa je O’Connell treći set dobio s uvjerljivih 6-1.