Hrvatski tenisač Nikola Mektić i Nizozemac Wesley Koolhof plasirali su se u finale teniksog ATP Masters 1000 turnira u Šangaju.

Mektić je sa svojim nizozemskim partnerom u polufinalu pobijedio francusko-meksičku kombinaciju Edouarda Rogera Vasselina i Santaiaga Gonzaleza sa 6-7(3), 6-4, 10-6 nakon sat i 50 minuta igre.

Nakon što je prvi set odlučen u tie breaku, Mektić i Koolhof su u drugom setu gubili 0-3 nakon izgubljenog servisa, ali su se onda vratili i na kraju dobili set 6-4.

U finalu će igrati protiv pobjednika susreta između češko-nizozemske kombinacije Adam Pavlašek-Jean-Julien Rojer i Argentinaca Maxima Gonzalea i Andresa Moltenija.

Ovim su rezultatom Mektić i Koolhof skočili na sedmu poziciju u poretku za nastup na ATP završnici u Torinu.