Na stadionu Mladosti u Zagrebu u subotu je počelo Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i seniorke u organizaciji Hrvatskog atletskog saveza i AK Agram.

Prvog dana posebno su se istakli Hrvoje Čukman i Ida Šimunčić koji su osvojili po tri naslova mlađe seniorskog prvaka Hrvatske. Čukman je slavio na 100 m sa 10,86, na 400 m sa 48,35 i u štafeti 4×100 m, a križevačka atletičarka Ida Šimunčić naslove je osvojila na 400 metara sa 56,31, na 100 m prepone s osobnim rekordom 14,39 i u štafeti 4×100 metara (50,03) u sastavu Ida Šimunčić, Lucija Zimonji, Katarina Balić i Veronika Drljačić.

Od ostalih članova AK Križevci Ognjen Mergon bio je peti u utrci na 1500 metara (4.01,69). Kod mlađih seniorki Veronika Drljačić osvojila je 4. mjesto u utrci na 100 metara (12.85), a Katarina Balić bila je šesta u utrci na 400 metara 1.02,70.

ida simuncic ph

Nakon osvojena tri zlata u subotu, briljantna križevačka atletičarka u nedjelju je osvojila još tri zlata. U utrci na 400 metara prepone Ida Šimunčić uvjerljivo je pobijedila s rezultatom 1.02,62. U utrci na 200 metara slavila je s postignućem 25,26, a u istoj utrci je treća bila Veronika Drljačić (25,81). Križevačka štafeta u sastavu Ida Šimunčić, Katarina Balić, Veronika Drljačić i Lucija Zimonji s rezultatom 3.58,88 uvjerljivo je stigla do nove zlatne medalje.

Brončanu medalju je osvojila križevačka atletičarka Lucija Zimonji u utrci na 800 metara s rezultatom 2.19,67. U utrci na 800 metara šesti je bio Ognjen Mergon (2.00,22), a deseti je bio Mirko Tukša (2.07,00). U utrci na 200 metara deveto mjesto osvojio je Dominik Hunjak (23,98).