Na večerašnjem međunarodnom atletskom mitingu “Boris Hanžeković Memorijal” u Zagrebu nastupili su i atletičari AK Križevci.

U nacionalnoj utrci na 800 metara osamnaestogodišnja Marcela Gudić osvojila je treće mjesto s osobnim rekordom 2:07,73. Poboljšala je svoje najbolje postignuće za više od četiri sekunde i ujedno istrčala normu za svjetsko juniorsko prvenstvo u Kolumbiji. U toj utrci pobijedila je Marija Stambolić iz Srbije (2:07,40), a druga je bila hrvatska reprezentativka Ivana Zemunik (2:07,61).

241811152_586977048998804_7861734247864840564_n

U nacionalnoj utrci na 100 metara nastupio je šesnaestogodišnji Hrvoje Kašik. Bio je treći u skupini s postignućem 11.28 sekundi. U međunarodnoj utrci na 400 metara s preponama, sedma je bila višestruka hrvatska prvakinja u toj disciplini Ida Šimunčić u vremenu 1:00,31.