Jedna od ponajboljih hrvatskih trkačica je, svakako, Kristina Dudek (25), Čakovčanka i članica AK Sloboda iz Varaždina. Prvakinja države na 400 metara osvojila je peto mjesto na toj dionici, a trčala je i posljednju izmjenu u štafeti 4 puta 400 metara koja je osvojila treće mjesto. U, doista, štafeti Sjevera trčale su Međimurke Kristina Dudek i Alena Hrušoci i Prigorke Ida Šimunčić i Veronika Drljačić. Kristina se rado odazvala za intervju za portal prigorski.hr

“Nastup na Europskom ekipnom prvnstvu u Varaždinu ostavio je poseban dojam na mene. Nastup na domaćem terenu, pred domaćom publikom je nešto neopisivo.

Na utrci na 400 metara, zauzela sam peto mjesto i svojoj ekipi donijela osam bodova, dok smo cure u štafeti 4×400 metara zauzele treće mjesto. Štafeta je bila dobra, iako smo očekivale malo brži rezultat, ali imat ćemo priliku još ove godine poboljšati postignuće.

Ovaj tjedan ću se aktivno odmarati i otići malo na more. Zatim ću se nastaviti pripremati i trenirati za Balkansko prvenstvo koje se održava u Bugarskoj, odnosno “Hanžek”, ako ću dobiti poziv od organizatora. Ovim putem htjela bih zahvaliti što sam imala priliku nastupiti na ovom prvenstvu i predstavljati Hrvatsku, mojim roditeljima i trenerima koji su uz mene.”-rekla je Kristina Dudek.

Kristina je, podsjećamo, ljetos nastupila, kao i Križevčanka Ida Šimunčić, na Univerzijadi u Napulju. Ondje je u jakoj konkurenciji bila peta u polufinalu utrke na 400 metara.