Puno je Križevčana iz Atletskog kluba Križevci i škole trčanja u sklopu kluba nastupilo danas u Varaždinu na tamošnjim gradskim utrkama.

Anamaria Gudić pobijedila je u utrci starijih djevojčica na 1000 metara, a njezina sestra Marcela osvojila je drugo mjesto kod žena na 5000 metara u vremenu 19 minuta i 18 sekundi.

Marcela je nedavno pobijedila na 1. Križevačkoj osmini, utrci na 5,28 kilometara, a Anamaria je bila treća s istim postignućem kao i drugoplasirana natjecateljica.

U utrci mlađih dječaka na 500 metara, četvrto mjesto osvojio je Petar Kuzmić. U utrci građana na 5000 metara trčali su Zvonko Stipić, Dominik Hunjak, Silvija Nemčić i Marko Horvat, a prvi puta je nastupila Danijela Gudić, majka Anamarie i Marcele.