Na 4. zimskom polumaratonu i 2. Mrzlom ceneru u Varaždinu u utrci na deset kilometara nastupili su i križevački zaljubljenici u trčanje Renata Smojver, Sandro Novosel, Željko Hrg Matušin i Igor Kuzmić, a u konkurenciji veterana treće mjesto osvojio je Kuzmić. Oni će svi, vjerujemo, biti u veteranskoj ekipi AK Križevci koja će se utemeljiti, kako bi pod klupskim imenom nastupali na sljedećim utrkama. Inače, polumaraton je danas završilo 219 trkača i trkačica, a u obje utrke nastupilo je više od 400 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije, Srbije, Njemačke i Ujedinjenog Kraljevstva.

Najbolja vremena istrčali su kod atletičara Blaž Orešnik (1:13:04), Andrej Hladnik (1:14:38) i Igor Goričanec (AK Varaždin – 1:18:38), a kod atletičarki Jasmina Ilijaš (1:26:43), Maja Urban (1:28:06) i Paula Šimunčić (1:30:47). 2. Mrzli cener završilo je 177 trkača i trkačica. Pobjednici su Mitja Krevs (AD Štajerska Maribor – Slovenija) s vremenom 31:16, ispred Gregora Verbošta (AK Poljane Maribor – Slovenija – 33:52) i Vedrana Veršića (AK Koprivnica – 37:29) te Ana Štefulj (AK Sljeme Zagreb) s vremenom 35:46 ispred Natalije Sbull (Maribor – Slovenija – 42:22) i Nives Zabić (AK Maksimir Zagreb – 42:37).