Večeras je u zagrebačkoj atletskoj dvorani održano 2. kolo 1. lige Ekipnog dvoranskog prvenstva Hrvatske u atletici na kojem su nastupili i križevački predstavnici iz AK Križevci Veronika Drljačić, Marcela Gudić, Ognjen Mergon i Dominik Hunjak te Emanuel Evačić iz AK Sportske igre mladih.

Veronika Drljačić ponovno je pokazala da je bez premca na 400 metara, uvjerljivo pobijedivši i ovaj put s postignućem, 55 sekundi i 79 stotinke sekunde. Sljedeće subote trčat će na seniorskom Balkanskom prvenstvu u Istanbulu.

drljacic

U utrci na 1500 metara četvrto mjesto s osobnim rekordom (4:50,27) osvojila je sedamnaestogodišnja Marcela Gudić.

Na istoj dionici Emanuel Evačić je bio ukupno peti s postignućem 4:09,04, a Ognjen Mergon sedmi u vremenu 4:10,66.

Evačić je, inače, bio najbrži u svojoj skupini utrke na 1500 metara. Dominik Hunjak je osvojio ukupno deseto mjesto u utrci na 60 metara (7 sekundi 23 stotinke). On je, također, pobijedio u svojoj skupini.