Nogometaši Arsenala osvojil su engleski FA Cup pobijedivši u finalu na Wembleyu preokretom Chelsea s 2-1, dok je u finalu isključen hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Junak dvoboja bio je dvostruki strijelac Gabonac Pierre-Emerick Aubameyanga (28, 67), dok je strijelac za Chelsea bio Amerikanac Christian Pulišić (6).

Arsenalu je to rekordni 14. naslov u Kupu, u kojem su igrali također rekordnih 21 finale, dok je Chelsea ostao na 8 naslova, uz šest izgubljenih finala.

Chelsea je poveo vrlo rano, već u 6. minuti američki Hrvat Christian Pulišić se prošetao obranom Arsenala i lako iz blizine svladao vratara Martineza. Nakon gola su se “plavi” povukli, inicijativu je preuzeo Arsenal i u 28. minuti uslijedilo je izjenačenje. Azpilicueta ruši Pierrea Emerick Aubameyanga, a Gabonac je precizan s “bijele točke”.

U 47. minuti ozlijedio se danas daleko najbolji i najraspoloženiji igrač Chelsea Pulišić, da bi u jeku posvemašnje dominacije Chelseaja Arsenal došao do vodstva. “Topnici” su odigrali brzi protunapad u 67. minuti, Aubameyang je u mjestu “okrenuo” Rudigera i prebacio loptu preko istrćalog Cabalera.

Stvari su krenule još lošije za Chelsea kada je u 72. minuti isključen Kovačić, a dokraja “plavi” nisu uspjeli stvoriti ozbiljniju šansu.

Arsenal se ovim naslovom plasirao u Europsku ligu.