Armenski nogometni klub Noah pobijedio je pred svojim navijačima atenski AEK 3-1 (1-1) u prvom susretu trećeg pretkola Konferencijske lige.

Taj je susret potencijalno važan za splitski Hajduk koji će, svlada li u dvije utakmice trećeg pretkola slovački Ružomberok, u play-offu ovog natjecanja igrati protiv pobjednika tog susreta.

Levi Garcia, nogometaš s Trinidada i Tobaga, doveo je favorizirani AEK u vodstvo u 22. minuti. Do odmora je Noah uspio izjednačiti, a strijelac je bio Francuz Pinson u 33. minuti.

Događaj utakmice zbio se u 67. minuti kada je domaći vratar Čančarević daleko ispucao loptu. Ona je prvi put tlo dodirnula na vrhu gostujućeg šesnesterca, a potom je preko vratara AEK-a završila u mreži.

Novi šok za AEK se dogodio u 97. minuti kada je Portugala Goncalo Gregorio postigao novi gol za Noah i konačnih 3-1.

Cijelu je utakmicu u obrani AEK-a odradio hrvatski nogometaš Domagoj Vida.

Konferencijska liga, prva utakmica 3. pretkola:

Noah – AEK 3-1 (Pinson 33, Čančarević 67, Goncao Gregorio 90+7 / Levi Garcia 22)