Hrvatski teniski reprezentativac, 23-godišnji Duje Ajduković osvojio je ATP Challenger koji se održao u akademiji Rafaela Nadala u Manacoru, nakon što je u finalu nakon dva sata i 24 minute borbe preokretom sa 4-6, 6-3, 6-4 svladao 22-godišnjeg Talijana Mattea Gigantea.

Oba su igrača osvajala po set s jednim “breakom”, Gigante prvi zahvaljujući oduzetom servisu Ajdukoviću kod rezultata 3-3, a Ajduković drugi nakon što je napravio “break” za 2-0, da bi u trećem setu koji je trajao više od sat vremena bilo mnogo više drame. Ajduković je stigao do prednosti povevši sa 2-1, Gigante se vratio na 3-3, da bi Splićanin napravio novi “break” za vodatvo 5-4 i servis za meč. U tom posljednjeg gemu Ajduković je iskoristio treću meč-loptu.

Za Ajdukovića je ovo treći naslov na razini ATP Challengera u posljednjih 13 mjeseci i to iz petog finala, a ovom je pobjedom osvojio novih 75 ATP bodova te pokazao obećavajuću formu uoči Davis Cup susreta protiv Litve koji će se igrati 13. i 14. rujna u Varaždinu.