Atenski AEK-a, u čijim redovima igra hrvatski reprezentativac Domagoj Vida, novi je grčki nogometni prvak.

U susretu posljednjeg, 10. kola Lige za prvaka AEK je na svom stadionu pobijedio Volos sa 4-0 i završio prvenstvo s pet bodova više od Panathinaikosa koji je u zadnjem kolu kod kuće odigrao 1-1 protiv Arisa.

AEK je uoči zadnjeg kola imao tri boda više od Panathinaikosa i trebao mu je samo bod u posljednjih 90 minuta sezone. Međutim, momčad koju vodi Argentinac Matias Almeyda, je ostvarila uvjerljivu pobjedu.

Strijelci za AEK bili su Steven Zuber (16), Mijat Gaćinović (33), Orbelin Pineda (59) i Damian Szymanski (85). Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za nove grčke prvake.

Za AEK je to 13. naslov prvaka, pri čemu prvi nakon 2018. godine, a ispred atenskog sastava su Olympiacos sa rekordnih 47 titula i Panathinaikos koji je 20 puta bip prvak.

Panathinaikos je u zadnjem kolu odigrao 1-1 protiv Arisa. Bivši igrač Osijeka Laszlo Kleinheisler je doveo Pao u vodstvo u šestoj minuti, a izjednačio je Juan Iturbe u 25. minuti. Gosti su mogli i do pobjede, no Aboubakar Kamara u 77. minuti nije realizirao jedanaesterac. Zvonimir Šarlija je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Olympiacos je na gostovanju pobijedio PAOK sa 1-0, a gol odluke zabio je Diadie Samassekou u 33. minuti. Dominik Kotarski je branio za PAOK.

Na koncu je AEK slavio sa 83 boda, Panathinaikos ima 78, a Olympiacos 73 boda. PAOK je četvrti sa 65, dok Aris na petom mjestu ima 51 bod.