U susretu 3. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je na gostovanju u Podgorici izgubio od SC Derbyja sa 62-86 upisavši drugi poraz u sezoni.

Domaćin se nametnuo od samog početka utakmice. Nakon prve četvrtine je vodio sa četiri razlike, na poluvremenu je bilo +10 (40-30), na koncu treće dionice 16 razike (64-48), a na koncu i velikih +24 (86-62).

Crnogorski sastav je pogodio čak 12 trica uz 38 posto šuta, dok je Zadar zabio pet trica iz 23 pokušaja, što je 21 %. Derby je imao i šest skokova više.

Domaćine je predvodio Igor Drobnjak sa 17 koševa, Zoran Nikolić je ubacio 12, Luka Bogovac 11, a Emir Hadžibegović i Filip Anđušić po 10 koševa.

Kod Zadra najefikasniji su bili Vladimir Mihailović sa 19 koševa, Lovro Mazalin sa 14, te Amar Gegić sa 13 koševa.

Derby je ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto s dvije pobjede i porazom, dok Zadar drži devetu poziciju sa skorom 1-2.

Na vrhu su s maksimalnim učinkom Partizan, Budućnost i Mega.