Košarkaši Splita doživjeli su poraz na gostovanju u Beogradu kod FMP-a koji je bio bolji sa 96-92 (15-27, 26-15, 19-14, 15-19, 6-6, 15-11), a pobjednik utakmice 15. kola ABA lige odlučen je tek u drugom produžetku.

Splićanima je produžetak donio Marko Luković tricom 13 sekundi prije isteka osnovnog dijela utakmice. Isti je igrač promašio potencijalnu tricu za pobjedu u prvom produžetku, a u nastavku akcije Sani Čampara nije uspio pogoditi nakon skoka u napadu.

U drugom produžetku je Split poveo 85-81, ali su domaći preokrenuli rezultat ponajviše zahvaljujući koševima Jurija Macure koji je sedam od svojih osam poena ubacio u posljednjih pet minuta utakmice.

Marko Luković je sa 26 koševa bio najbolji strijelac Splita, a povratnik u žuti dres Roko Leni Ukić je imao 18 poena i osam asistencija. Njegov suigrač iz reprezentacije Pavle Marčinković je spojio 11 koševa i 11 skokova.

Pobjednike je s 23 koša predvodio Nemanja Nenadić, a Marko Radovanović je ubacio 13 poena.

FMP i Split su se izjednačili s pet pobjeda, ali Splićani imaju deset poraza, jedan više od beogradske momčadi.

Cibona je u 15. kolu u subotu (20 sati) domaćin Mornaru iz Bara, a Zadar će u nedjelju (17 sati) ugostiti beogradsku Megu.

Na ljestvici vodi Mornar s učinkom 11-2. Cibona ima tri pobjede iz 11 nastupa, a Zadar samo dvije iz deset utakmica.