U susretu 12. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je u dvorani Gripe pobijedio Megu sa 88-73 upisavši četvrtu pobjedu, dok je Mega doživjela sedmi poraz.

Nakon prvog poluvremena koje je otišlo na gostujuću stranu, Split je u nastavku utakmice zaigrao daleko bolje dobivši taj dio igre sa 17 razlike (43-26) za konačnih +15.

Split je bolje otvorio utakmicu. Sredinom prve četvrtine poveo je sa šest razlike (20-14), a na koncu prve dionice imao je +4 (24-20). Međutim, Mega je u drugoj dionici okrenula rezultat i na poluvrijeme otišla s vodstvom 47-45.

Domaćin je nakon četiri minute nastavka poveo sa 54-51 i do kraja susreta više nije ispuštao prednost. Početkom posljednje četvrtine momčad Josipa Rimca je povela sa 10 razlike (67-57). Pet minuta prije kraja “Žuti” su imali i 13 razlike (72-59), a kada su dvije minute prije kraja poveli sa 20 razlike (83-63) priči je bio kraj. Na kraju je završilo 88-73.

Split su do pobjede predvodili Shannon Shorter sa 20 koševa, šest skokova i šest asistencija, te Toni Perković sa 20 koševa i četiri asistencije, dok su Krešimir Ljubičić i Derek Funderburk dodali po 14 koševa. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Uroš Plavšić sa 17, te Nikola Topić i Nikola Đurišić sa po 14 koševa.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda sa 11 pobjeda i jednim porazom, Partizan, Igokea i Cedevita Olimpija imaju skor 9-3. Zadar je šesti (6-6), Cibona drži deseto mjesto (5-7), dok je Split stepenicu niže sa četiri pobjede i osam poraza. Na začelju je Mornar s jednom pobjedom i 11 poraza.