U susretu 14. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je na Gripama izgubio od Crvene zvezde sa 62-66 upisavši 12. poraz ove sezone.

Bio je to okršaj vodećeg i posljednjeg sastava regionalne lige. Krajnji rezultat je bio očekivan, no Split je dobro namučio favoriziranu beogradsku momčad.

Crvena zvezda je i nakon 14 kola ostala na prvom mjestu sa skorom 13-1, dok Split ostaje posljednji s dvije pobjede i 12 poraza.

Nakon čvrstih i izjednačenih prvih pet minuta (9-9), gosti su do kraja prve dionice zabili sedam, a Split niti jedan koš. U drugoj dionici Crvena zvezda je otišla na najvećih +12 (25-13), ali je Split do odmora smanjio na sedam razlike (34-27).

Split je sjajno otvorio treću četvrtinu i serijom 8-3 došao na samo dva koša zaostatka (35-37). Gosti su pobjegli na +6, a na kraju treće četvrtine, još jedne koja je završena neodlučenim ishodom (15-15), bilo je 49-42 za Zvezdu.

Domaćin se na startu posljednje četvrtine spustio na četiri koša zaostatka, a 4:30 prije kraja i na tri koša minusa (52-55). Gosti su uzvratili mini serijom i minutu i 30 sekundi prije kraja imali su +7 (64-57).

“Žuti” su se još jednom približili na -4 (60-64), ali više od toga nije išlo i Crvena zvezda je na kraju slavila sa 66-62.

Goste su do pobjede vukli Nikola Ivanović sa 11 koševa i Aaron White sa 10 koševa i sedam skokova, dok su Stefan Lazarević i Branko Lazić zabili po devet koševa.

Kod Splita istaknuo se Shannon Shorter sa 24 koša, dok je Lovre Runjić postigao 13 koševa.

Preostala dva hrvatska predstavnika u ABA ligi igraju u ponedjeljak. Cibona će u KC Dražen Petrović ugostiti Mornar, dok Zadar gostuje kod Partizana.