Košarkaši Splita su pred više od 2000 gledatelja na svojim Gripama svladali Zadar sa 89-85 (17-27, 19-24, 28-18, 25-16) u prvoj utakmici 18. kola regionalne ABA lige.

Zadrani su bili mnogo bolja momčad u prvom poluvremenu u kojem su ubacili 51 koš i nakon 20 minuta imali 15 poena prednosti (36-51). No, Splićani su se vratili u nastavku odigravši mnogo čvršću obranu te su već u trećoj četvrtini svoj zaostatak sveli na samo pet koševa (64-69).

Odluka o pobjedniku pala je u završne dvije i pol minute u koje su momčadi ušle izjednačene (80-80). Polaganje Shannona Shortera i trica Lewisa Sullivana donijeli su Splitu vodstvo 85-80, kad je do kraja ostalo 39 sekundi, a domaća momčad je tu prednost uspjela obraniti pogodivši sva četiri slobodna bacanja u preostalom vremenu.

Tyrell Nelson je sa 23 koša bio najefikasniji igrač pobjedničke momčadi. Lovre Runjić je ubacio 19 poena, a Shorter je popunio svoju statistiku sa 17 koševa, devet skokova, pet asistencija i pet ukradenih lopti. Sullivan je spojio 16 poena i 10 skokova, a Dominik Mavra je radio za suigrače pa je sakupio 12 asistencija.

Zadrane je sa 23 koša, 10 skokova i devet asistencija predvodio Luka Božić, dok je Antonio Jordano ubacio 16 poena.

Splićanima je ovo treća pobjeda u četiri ovosezonska dvoboja sa Zadranima protiv kojih imaju 2-0 u ABA ligi i 1-1 u domaćem prvenstvu. Ovo je ujedno bila i prva pobjeda domaće momčadi u njihovim ovosezonskim utakmicama.

Split je s učinkom 7-11 privremeno skočio na osmo mjesto ljestvice ABA lige, na kojoj se Zadar sa 9-9 nalazi na šestoj poziciji. U vodstvu su dva beogradska euroligaša Partizan (15-2) i Crvena zvezda (15-1), dok je treći hrvatski predstavnik, zagrebačka Cibona, s učinkom 6-11 na 10. mjestu.

Cibona će utakmicu 18. kola odigrati u ponedjeljak (18 sati), kad će gostovati kod čačanskog Borca.