Košarkaši Cibone u susrtetu su 21. kola regionalne ABA lige izgubili na svom terenu od Budućnosti sa 83-87 (21-24, 23-18, 20-20, 19-25).

Odličnu utakmicu odigrao je Filip Bundović sa 32 koša, 16 je dodao Sven Smajlagić, dok je Borna Kapusta uz devet poena podijelio i 12 asistencija. Cameron Reynolds sa 19 ubačaja i Alpha Kaba sa 16 koševa i 12 skokova bili su najbolji kod Budućnosti.

Šest dana nakon što su u KC “Dražen Petrović” svladali Crvenu zvezdu, igrači hrvatskog prvaka bili su blizu još jedne velike pobjede, četiri minute prije kraja vodili su sa 76-70, no u samoj završnici ponestalo je preciznosti i svježine u napadu, dok u obrani u dvije ključne situacije u posljednjoj minuti nisu uspjeli osigurati skok nakon promašaja gostiju, oba puta lopte je hvatao Kaba koji je s četiri poena iz tih situacija izrastao u junaka Budućnosti.

Tijekom prvog poluvremena briljirao je u redovima Cibone Bundović koji je 23 od svojih 32 ubačaja postigao upravo u prvih 20 minuta nakon kojih je bilo 44-42 za domaće. Cibona je odlično otvorila nastavak, u 23. minuti stigla do najvećih 10 poena razlike (54-44), no Budućnost se u samoj završnici treće dionice primaknula na minimalni zaostatak.

U posljednjoj četvrtini ključni igrači Cibone bili su opterećeni osobnim pogreškama, a prvi je zbog petog prekršaja iz igre morao Kapusta pet i pol minuta prije kraja. Ipak, Cibona je bila u igri sve do 16 sekundi prie kraja kada je kod vodstva Budućnosti 83-79 Smajlagić imao slobodno bacanje zbog prekršaja u mrtvom vremenu, a nakon toga je Cibona imala i loptu. Nažalost, Smajlagić nije iskoristio slobodno bacanje, potom je i kapetan Radovčić promašio jedno od dva slobodna bacanja i prilika za pobjedu je propala.

Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 8-13, a Budućnost na 15-6.