Nogometaši Slavena Belupa i Varaždina u prvoj su utakmici 28. kola HNL-a igrali 1-1 (1-0).

Domaće je u vodstvo doveo Ante Crnac (12), a izjednačio je Niko Domjanić (90+6).

Upravo je mladi napadač domaćih bio glavna figura u napadu nakon kojega je Slaven poveo u 12. minuti, on je gurnuo loptu na desnu stranu gdje je natrčao Hlevnjak koji je uputio oštar prizemni udarac sa 20-ak metara. Vratar gostiju Zelenika uspio je odbiti pokušaj Hlevnjaka, ali na odbijanac je najbrže reagirao Crnac i zatresao mrežu.

Vodstvo Koprivničanaca kojim bi skočili na treće mjesto vrijedilo je sve do posljednje, šeste minute sudačke nadoknade, a onda su Varaždinci uz veliku dozu sreće iz gužve poravnali. Banovec je skakao na jedan od brojnih ubačaja u kazneni prostor domaćih, no promašio je loptu koja je potom pala na pet metara od vrata gdje je antrčao Domjanić i svladao nemoćnog Čovića.

Varaždin je tako ostao četvrti na ljestvici sa 38 bodova, koliko ima i treći Osijek koji u nedjelju gostuje kod Gorice, dok je Slaven Belupo peti sa 37 bodova.

Na čelu je Dinamo sa 60 bodova, drugi Hajduk ima 53.