Adventski sejem u Svetom Petru Orehovcu održava se u  organizaciji Udruge Orej.

Kao i svake godine dosad, na ovoj kulturnoj i dobrotvornoj manifestaciji za djecu i mlade susreli su se lokalni kreativci i lokalne zajednice.

Sejem je ovaj put u adventskom izdanju, uz dobru hranu, muziku, čak i veliko darivanje. Vrijedne poklone, njih čak 20, osigurali su lokalni obrtnici, proizvođači, poduzetnici i kreativci.

Jelo i pilo osigurali su malonogometni klub Čiga, Udruga vinara i vinogradara Sveti Vinko, Marko P Gradnja, Mlin Lukačić i mnogobrojne obitelji iz Orehovca i okolice. Na Adventskom sejmu sve posjtitelje danas očekuju kobasice, hot dogovi, kuhano vino, palačinke, fritule, štruklji i kolači, a za najmanje ima šećerna vata, kakao i pečenje marshmallowsa.

Adventski Sejem ne bi bio “sejem” bez izlagača. Svoje radove, koji se mogu i kupiti, izlažu Marijan Šatvar (jaslice), Mihaela Kalamiza – Čarobna heklica (pletene igračke), Snježana Zelenović (nakit od fima) i Emina Baričević (križevačka čipka). Tu su i orehovačke razglednice, medenjaci, torbe i keramički ukrasi – ručno proizvedeni kroz nekoliko prošlih tjedana na pred-sejmišnim radionicama.

Program će završiti božićnim filmom u 21 sat, a na Sejmu smo zatekli i općinskog načelnika Franju Poljaka, naime, Općina je pomogla u organizaciji manifestacije.

Pogledajte djelić atmosfere.

sejem-orehovec-01 sejem-orehovec-02 sejem-orehovec-03 sejem-orehovec-04 sejem-orehovec-05 sejem-orehovec-06 sejem-orehovec-07 sejem-orehovec-08 sejem-orehovec-09 sejem-orehovec-10 sejem-orehovec-12 sejem-orehovec-13 sejem-orehovec-14 sejem-orehovec-15 sejem-orehovec-16 sejem-orehovec-17 sejem-orehovec-18 sejem-orehovec-19 sejem-orehovec-20 sejem-orehovec-21 sejem-orehovec-22 sejem-orehovec-23 sejem-orehovec-24 sejem-orehovec-25 sejem-orehovec-26 sejem-orehovec-27 sejem-orehovec-28 sejem-orehovec-29 sejem-orehovec-30 sejem-orehovec-31 sejem-orehovec-32 sejem-orehovec-33