Dan inkluzivnosti, koji organizira Udruga “Srce”, održat će se 21. listopada, s početkom u 10 sati, u Gradskoj vijećnici i na području ŠRC Bazeni u Svetom Ivanu Zelini.
Dan inkluzivnosti provodit će se u tri dijela:
1. Javna tribina „Jednake mogućnosti za sve“ – sudjeluju predstavnici Ministarstva znanosti i obrazovanja, stručnjaci iz odgojno-obrazovnog sustava, Udruge Srce, Sveučilišta u Zagrebu, Pravnog fakulteta te iskustvo roditelja – Gradska vijećnica Sveti Ivan Zelina
2. Sportski dio programa koji uključuje druženje s lokalnim i nacionalnim sportašima s ciljem promicanja mogućnosti i uključivanja djece s teškoćama u sportske aktivnosti i Amorova žlica – kuhanje s osobama s invaliditetom – ŠRC Bazeni Sveti Ivan Zelina te
3. Glazbeni program Eni Jurišić i Vjeko Ključarić – ŠRC Bazeni Sveti Ivan Zelina koji će obilježit i zaključiti ovaj važan događaj.
Ulaz je slobodan na 1. i 2. dio programa dok je cijena ulaznice za glazbeni program 65kuna.
Cilj prikupljanja sredstava je omogućiti djeci s teškoćama dostupnije i kvalitetnije pružanje usluga i preuređenje postojećeg prostora u kojem Udruga djeluje.
Spomenimo, Udruga “Srce“ jedina je organizacija civilnog društva na području grada Svetog Ivana Zeline, okolnih naselja i općine Bedenica, osnovana inicijativom roditelja 2005. godine s ciljem okupiti djecu s teškoćama u razvoju, osobe s invaliditetom i njihove obitelji te formirati podršku u zajednici koja bi omogućila dostojanstven život jednakih mogućnosti u sredini u kojoj žive.
Svoje sedamanestogodišnje djelovanje temelje na inkluzivnom pristupu kroz osiguranje osobne podrške, individualnih terapijskih postupaka, poludnevnog boravka i aktivnosti koje potiču samostalan život u zajednici. Egzistenciju osiguravaju brojnim programima i projektima, volonterskim aktivnostima te vlastitim samoodrživim akcijama koje dugoročno pridonose kvaliteti života njihovih članova.
Kako bi pružili kvalitetu usluga djeci od najranije životne dobi i njihovim roditeljima pružaju usluge logopeda, radnog i senzornog terapeuta te psihološku podršku.
Organiziraju radionice za djecu i roditelje, edukacije za odgojitelje, učitelje i stručne timove u vrtićima i školama te kao mobilni stručni tim pružaju podršku učiteljima u izradi prilagođenih materijala i podršku pomoćnicima u direktnom radu s djecom s teškoćama. Svakim danom sve je više djece u potrebi za korištenjem neke od usluga te je u ovom trenutku u direktan rad uključeno preko 90 djece s nekom vrstom teškoće.