Policijski službenici Policijske uprave zagrebačke su u koordinaciji sa Županijskim državnim odvjetništvom u Zagrebu 7. lipnja, postupali temeljem Europskog uhidbenih naloga Talijanske Republike, zbog postojanja osnove sumnje u počinjenje više kaznenih djela neovlaštene proizvodnje i prometa drogama u sastavu zločinačke organizacije, priopćili su iz PU zagrebačke.

Naime, uhićena su dvojica hrvatskih državljana starosti 37 i 33 godine.

Nad uhićenim osobama provedeno je kriminalističko istraživanje u sklopu kojeg su temeljem naloga nadležnog suda obavljene pretrage prostora i vozila kojim se koriste osumnjičeni, dok su policijski službenici Policijske uprave ličko-senjske također obavili pretragu prostora na području Karlobaga na korištenju kod 33-godišnjaka.

U obavljenim pretragama pronađeno je više mobilnih telefona, prijenosno računalo, digitalna vaga te je od 33-godišnjaka oduzet osobni automobil marke Škoda zagrebačkih registarskih oznaka.

Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja osumnjičeni su predani pritvorskom nadzorniku nakon čega će biti ispitivani u nadležnom državnom odvjetništvu radi izvršenja Europskih uhidbenog naloga, navode iz policije.