U četvrtom kvalifikacijskom nastupu (skupina G) za odlazak na Svjetsko prvenstvo hrvatske nogometne reprezentativke su upisale i četvrti poraz. Švicarke su u Zürichu slavile 5-0.

U prvom poluvremenu domaća ekipa je zabila dva gola, Crnogorčević u 8. minuti te Maritz u nadoknadi. Potom su Hrvatice držale dva gola minusa do završnice kada su primile nova tri gola i time na kraju uvjerljivo izgubile.

Dva puta je u tom finišu hrvatsku mrežu pogađala Bachmann, a jednom Rinast. Inače, u 90. minuti Hrvatska je ostala i s igračicom manje nakon isključenja Dulčić.

Iduće dvije kvalifikacijske utakmice hrvatske nogometašice igraju na domaćem terenu. Prvo protiv Litve 26. studenoga, a potom protiv Moldavije četiri dana kasnije.

Kvalifikacije za SP, žene (skupina G):

Švicarska – Hrvatska 5:0 (Crnogorčević 8, Maritz 45+2, Bachmann 82, 90+1-11m, Rinast 88)

Litva – Italija 0:5