U ponedjeljak je održana 3. sjednica Gradskog vijeća Grada Križevaca, a na kojoj su vijećnici, između ostalog, donijeli i dvije odluke, a prema kojima će Grad Križevci kandidirati dva programa iz mjere ruralnog razvoja.

Gradonačelnik Mario Rajn pojasnio je kako postoji nekoliko mogućnosti u što se može ulagati pri čemu svaka JLS može prijaviti dva projekta ali iz različitih kategorija. -Uvažavajući potrebe i dostupne parcele u vlasništvu Grada Križevaca i da je riječ o mjeri ruralnog razvoja te se ulaganje mora vršiti u prigradskom naselju sa manje od 5000 stanovnika, dali smo dva prijedloga projekta. Jedan je prijedlog sportske infrastrukture u naselju  Cubinec na dosadašnjem igralištu, koje je nešto malo bilo modernizirano, i prijedlog je izgraditi sportsku dvoranu s teniskim terenima, dakle natkriveno, ali osigurati adekvatno okolo sportske terene za mali nogomet. -pojasnio je Rajn te dao objašnjenje i za drugi prijedlog.

IMG_6895

-Drugo je suglasnost za izgradnju novog kapaciteta za vrtić. U našem slučaju bila bi riječ o podružnici gradskog vrtića u naselju Karane na mjestu društvenog doma, koji je dosta tamo zarastao. Ne možemo ulagati na području grada zbog odredbi Mjere 7. 4 i gledali smo se voditi načelom da je maksimalno vezano uz grad, odnosno da je što dostupnije, što logičnije građanima.

Listama čekanja u vrtiću moramo doskočiti i proširujemo i dalje samu zgradu vrtića, ali igramo na kartu dolaska novih obitelji, poratsu broja djece  smatramo opravdanim krenuti u to ulaganje. Ovo su najbliže lokacije koje su u vlasništvu Grada Križevaca za namjene koje su sukladne ovom natječaju. Što se tiče vrtića, ta projektna dokumentacija će nam koristiti i u slučaju nepovoljnog ishoda, a vjerujem da će biti pozitivna, jer ima još jedan izvor,  ali postoji veliki  interes – pojasnio je Rajn.

Obje odluke su donesene jednoglasno.